Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Časopis Krkonoše – Jizerské hory 9/2010

autor: Jiří Bašta
Právě vyšlo deváté číslo měsíčníku Krkonoše – Jizerské hory. Z aktuálního dění v krkonošské přírodě upozorňujeme na text o kůrovci v lesích národního parku, o znovuobjevení datlíka tříprstého, o pokračující prořezávce kleče nebo zprávu o Novém pralese na Ještědském hřebeni


Lýkožrout čili kůrovec

Kůrovec do lesa patří, ale v lidmi vypěstované smrčině dokáže udělat pěknou paseku. Jiří Dvořák zjišťoval, jak Správa KRNAP chrání jí svěřené lesy a jaký je vývoj v posledních letech.

Datlík tříprstý

Po padesáti letech byl doložen výskyt datlíka tříprstého v Krkonoších. Jak tento malý šplhavec žije a jaké potřebuje prostředí, vypráví ornitolog Jiří Flousek.

Prořezávka kleče

Redukce příliš hustě a příliš dobře vysázené kleče do citlivých ekosystémů krkonošské tundry je námětem zprávy o průběhu hojně diskutovaného projektu na Labské louce.

Nový prales na Ještědském hřbetu

Vytvořit z nudné monokultury vysázené a bývalých loukách pestrý a odolný les je program na desítky let. Liberecké sdružení Čmelák se do něj pustilo a získalo širokou podporu, sděluje Jiří Antl.

Texty z časopisu Krkonoše – Jizerské hory a další podrobnosti naleznete na krkonose.krnap.cz
autor:
Jiří Bašta
email: jbasta@krnap.cz

datum vydání:
6. září 2010


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.