Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Včerejší jednání na Modravě - Shoda pouze v tom, že se rozšíří první zóna

autor: Lenka Kadlíková
Včera v podvečer jednala správa Národního parku Šumava, aktivisté, vědci a starostové obcí o tom situaci na Šumavě. Shodu však našli pouze v tom, že je nutné rozšířit první zónu.

V tuto chvíli se na Šumavě nekácí. Čeká se na vyjádření odborníků, kteří prozkoumají stav kůrovce, který byl v posledních dnech napaden plísněmi a parazity díky chladnějšímu a deštivému počasí. Dle aktivistů je patogeny v lokalitě Na Ztraceném zdecimováno 80% populace kůrovce. Podle Stráského je to mnohem méně. Aktivisté potvrdili, že budou i nadále hlídat několik lokalit a pokud se začne opět někde kácet opět začnou s blokádou. Stráský navrhl zprovoznit horkou linku, kam lidé budou moci volat své připomínky a případné stížnosti na těžbu zdravých stromů a podobně. Aktivisté tento krok označili jako nedostatečný. Obě strany přiznaly, že se jednalo opět o pouhou výměnu názorů bez jakékoli dohody.
autor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
16. srpna 2011


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.