Cenové nabídky na obří Ekotendr podaly všechny tři firmy, které postoupily z prvního kola

autor: Lenka Kadlíková
Geosan Group, Marius Pedersen Engineering a Environmental Services ze skupiny J&T. To jsou ony tři firmy, které podaly své cenové nabídky.Obálky s nabídkami jsou nyní uloženy v trezoru na Ministerstvu financí.

Otevřeny budou 13 září na jednání hodnotící komise. O jejím složení jsem Vás informovali v minulých dnech. V těchto dnech také probíhá ověřování hodnoty zakázky.

Podle seznamu, který byl zveřejněn začátkem roku se tendr týká 510 lokalit. Jde například o areál Kovošrotu Praha v Kolíně, Českých Budějovicích nebo Praze. Dále seznam uvádí třeba Papírny Jindřichov, areály společností Paramo, Unipetrol, Spolana, Mora Moravia, Velamos, Škoda Auto, OKD, Benzina nebo Avia.

Více se dočtete na www.ekolist.cz

Tomuto tématu se také věnoval ve svém článku Čestmír Klos. Poukazuje především na to, že dvě z firem, které podaly své nabídky nemají žádnou minulost - byly založeny právě za účelem účasti na tendru a třetí má nejasné vlastníky.

Dále se zmiňuje o skutečnosti, že bude na vítězné firmě, kterými lokalitami začne. Nelze tedy předpokládat, že nejprve přijdou na řadu ty nejproblematičtější.

Pozastavuje se také nad čilou spoluprací mezi majiteli jednotlivých firem.

Článek najdete na serveru www.českápozice.czautor:
datum vydání:
6. září 2011


Diskuze k článku „Cenové nabídky na obří Ekotendr podaly všechny tři firmy, které postoupily z prvního kola“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!