Hrozby pro dostavbu Temelína: Protijaderné tažení, předvolební kampaně i ekologičtí aktivisté

autor: Lenka Kadlíková
Výstavbu dvou nových bloků jaderné elektrárny Temelín ohrožuje řada možných komplikací, jejich souhrn pro středeční jednání vlády připravil Státní úřad pro jadernou bezpečnost (SÚJB). Rizikem je podle něj odpor Němců, Rakušanů, tuzemských aktivistů i zdlouhavá úředničina.

"Stoupá riziko ovlivnění celkové federální politiky (v Rakousku i Německu) pod tlakem ostře protijaderně se profilujících spolkových zemí (Horní Rakousko, Dolní Rakousko, Bavorsko)," stojí v analýze slabých míst výstavby 3. a 4. bloku jaderné elektrárny Temelín, se kterou na jednání Nečasova kabinetu přijde šéfka SÚJB Dana Drábová. "Dalším rizikem jsou předvolební kampaně ve zmíněných zemích, které dávají prostor k ostré a někdy až populistické profilaci některých politiků," dodává studie. Podle dokumentu je hrozbou pro rozšíření Temelína budoucí přeskládání federálních nebo spolkových vlád.

www.finance.czautor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz

datum vydání:
11. října 2011


Diskuze k článku „Hrozby pro dostavbu Temelína: Protijaderné tažení, předvolební kampaně i ekologičtí aktivisté“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.