Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Co přináší druhé číslo nového dvouměsíčníku EKOfutura?

autor: Redakce Ekofutura
V první části Společenská odpovědnost představujeme dva inspirativní příklady, jak firmy pomáhají zlepšit životní prostředí. O spolupráci těžařské společnosti s ornitology se dočtete v článku Hnízdiště pro ohrožené rybáky. O tom, jak kolínská automobilka TPCA podporuje rozvoj regionu, referuje článek Jubilejní vůz slouží knihovně.

Následují komentáře: Na téma zdravé ekonomiky Zelená pro průmysl? od Ing. Jana Mikoláše, CSc. a Vysoce aktuální téma na dvanáct, kde Peter Sokol z CSR Consultu vyjmenovává pět pochybností, zda to firmy míní s UDRŽITELNOSTÍ skutečně vážně, zda nehrozí idejím etického podnikání rozpuštění v byrokratickém formalismu.

Reporty z několika významných akcií: Etické podnikání bez korupce z pražského Fóra pro udržitelné podnikání; Udržitelná ekonomika v Evropě – Bioekonomika v akci z mezinárodní konference EU v Kodani; Environmentální témata – příležitost pro business z panelové diskuse v sídle Americké obchodní komory v Praze a zpráva o mezioborové mezinárodní konferenci, která se pod názvem Naše společná přítomnost konala na FF UK v Praze pod názvem Směruje společnost k environmentální ne/šetrnosti.

Druhou část Produkty šetrné k přírodě i vaší peněžence otvírá komponovaný článek z oblasti Zelené architektury: Solar Decathlon: Cesta k novému způsobu bydlení, který nám vyčerpávajícím způsobem přibližuje všechno kolem unikátní celosvětové soutěže nízkoenergetických, cenově dostupných a designově atypických, zajímavých domů. V Novinkách představujeme Udržitelnost a inovace: koncepce „Green Shoe“ od firmy Bayer, Inteligentní řízení elektrické energie pro domácnost – Home Manager, který efektivně hospodaří s fotovoltaickou energii a Sycená voda z kohoutku, kde jsou porovnávány výhody kohoutkové vody versus vody balené v PET lahvích a plechovkách. Na svoje nové produkty zde upozorňuje také firma DENIOS, specialista na skladování nebezpečných látek, ohrožujících zdraví i životní prostředí.

Oddělení Věda a výzkum otevírá téma globální problematiky životního prostředí Bude třetí oteplení fatální?, kde vědci, na základě výzkumu dvou oteplování před milióny let (v období křídy a paleocénu – eocénu) zjistili, že rozhodující pro přežití je rychlost oteplovacího procesu, tj. čas na adaptabilitu novým podmínkám. Autorem článku je Prof. RNDr. Vladimír Karpenko, CSc. Tematický blok Životní prostředí a zdraví tvoří dva zajímavé materiály: Nemoci z léčení, s podtitulem Žijeme v době jedové? od Prof. RNDr. Anny Strunecké, DrSc., autorky Doby jedové, knížky, která se stala Českým bestsellerem roku 2011 v oblasti odborné a populárně naučné literatury.

Autorem dalšího článku Cukrovka, obezita a chemické látky s alarmujícím nadtitulem, že třetina českých školáků trpí nadváhou, je MUDr. Miroslav Šuta. Stálá rubrika Poodhalený vesmír známého popularizátora kosmického výzkumu Ing. Tomáše Přibyla přináší článek o planetách mimo naši sluneční soustavu pod názvem Jsou-li tam žáby taky?.

Výsledky mezinárodních přírodovědeckých výzkumů prezentuje v rubrice Živá Země Prof. Ing. Jaroslav Petr, DrSc. Tentokrát je to mozaika článků: Galapágy tolerují invazní druhy ■ Tajemství barevné proměny motýlů ■ S úbytkem netopýru přibude 1 000 tun hmyzu ■ Olovo hubí dravce.

Následuje tradiční Kalendář ekoakcí a nahlédnutí do odborného zázemí EKOfutury – představení tvůrců našeho časopisu Autoři v čísle. v Na titulní straně časopisu je momentka z Hannover Messe – světové přehlídky nejmodernějších technologií, který se konal v německém Hannoveru ve dnech 23.–27. dubna 2012.

EnviMagazin EKOfutura vydává občanské sdružení EkoFutura.
Telefon: +420 725 860 132, E-maily: redakce@ekofutura.cz, inzerce@ekofutura.cz,
předplatné@ekofutura.cz. Webky: www.ekofutura.cz.

autor:
Redakce Ekofutura
email: redakce@ekofutura.cz

datum vydání:
7. května 2012


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.