Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Co přináší 3. číslo EKOfutury?

autor: Redakce Ekofutura
Oddíl Společenská odpovědnost otevírá článek prof. Bedřicha Moldana Summit OSN Rio+20, který coby člen Přípravného výboru napsal těsně před jeho zahájením. Tematicky na něj navazuje informace o prosazování udržitelnosti v regiónech Místní agenda 21 od Ing. arch. Marie Petrové z MŽP ČR. Velký prostor dostal v čísle Olympijský park v Londýně – udržitelná stopa na mapě města, který byl vybudován revitalizací brownfieldu a cca z 90 % z jeho zrecyklovaného materiálu. Části komponovaného materiálu je i rozhovor s top manažery, kteří proměnu z „brown“ na greenfield řídili – J. Kendallem a P. Harmannem: „Olympijský projekt je našim odkazem pro budoucnost“.

Z probíhajících akcí v oblasti společenské odpovědnosti firem jsme vybrali Soutěž Quarry Life Award v plném proudu, kterou můžete hlasováním ovlivnit i vy. V rámci akce Lepší budoucnost začíná doma Unilever a Tesco přispěly k obnově lesů. Následuje pozvánka na oslavu 20. výročí Business Leaders Fóra a report z červnové akce BLF Snídaně dělá den, na téma Ekologie ve firmě.

V části Věda a výzkum v bloku Životní prostředí a zdraví vás čeká článek MUDr. Miroslava Šuty, kde představuje Program OSN pro ochranu klimatu – UNEP: Omezte emise sazí a prekurzorů ozónu! a zpráva o výsledcích výzkumu Ústavu experimentální medicíny AV ČR – Toxicita ovzduší, jehož autorem je předseda komise pro ŽP AV, MUDr. Radim Šrám, DrSc. Lidé se na znečištěné prostředí adaptují, přesto ale umírají dříve.

Rubrika Poodhalený vesmír z pera Ing. Tomáše Přibyla přináší aktuální článek Šest minut hrůzy: Robot velký jako automobil přistane na Marsu. Novinky z přírodovědy v rubrice Živá Země, kterou zásobuje prof. Jaroslav Petr, DrSc., tvoří články: Chobotnice se poznávají, Žraločí shromáždění, Papoušci se oslovují jménem, Spletité vazby kosmanů, V mořích EU je málo ryb a mnoho rybářů.

V sekci Globální problematika životního prostředí se prof. Vladimír Karpenko zamýšlí nad zemědělstvím v v budoucnu: Uživí nás naše planeta? O životním prostředí v ČR vypovídají články Voda v krajině s čím dál aktuálnějším nadtitulem Hrozí nám sucho? a Uhlíková stopa českých domácností, výsledky výzkumu, podle kterého v produkci oxidu uhličitého převyšujeme světový průměr.

Třetí část Produkty šetrné k přírodě i peněžence je tentokrát zaměřen na ekozemědělství a biopotraviny. O vyhlášení nejlepšího ekozemědělce roku se dočtete v článku 20. Bartákův hrnec poputoval na Vysočinu. Následuje retrospektivní pohled na Dvacítku nejlepších českých ekozemědělců. Obnovitelné zdroje energie zde zastupuje Švédský objev s velkou budoucnosti: Tepelné čerpadlo a výsledky soutěže Teplárenské projekty desetiletí.

V oblasti automobilismu nás upoutal automobil roku 2012 ze ženevského autosalonu – Opel Ampera, první elektromobil bez omezeného dojezdu. Následuje tradiční Kalendář ekoakcií a krátké profily našich odborníků: Autoři EKOfutury.

Na titulní straně časopisu je letecký pohled na nový Olympijský stadion v Londýně, kde v těchto dnech vypuknou XXX. letní olympijské hry.

autor:
Redakce Ekofutura
email: redakce@ekofutura.cz

datum vydání:
23. srpna 2012


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.