Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Co přináší 3. číslo EKOfutury?

Oddíl Společenská odpovědnost otevírá článek prof. Bedřicha Moldana Summit OSN Rio+20, který coby člen Přípravného výboru napsal těsně před jeho zahájením. Tematicky na něj navazuje informace o prosazování udržitelnosti v regiónech Místní agenda 21 od Ing. arch. Marie Petrové z MŽP ČR. Velký prostor dostal v čísle Olympijský park v Londýně – udržitelná stopa na mapě města, který byl vybudován revitalizací brownfieldu a cca z 90 % z jeho zrecyklovaného materiálu. Části komponovaného materiálu je i rozhovor s top manažery, kteří proměnu z „brown“ na greenfield řídili – J. Kendallem a P. Harmannem: „Olympijský projekt je našim odkazem pro budoucnost“.

Titulní stránka Ekofutura 3 2012 - klikněte pro zobrazení detailuTitulní stránka Ekofutura 3 2012 Z probíhajících akcí v oblasti společenské odpovědnosti firem jsme vybrali Soutěž Quarry Life Award v plném proudu, kterou můžete hlasováním ovlivnit i vy. V rámci akce Lepší budoucnost začíná doma Unilever a Tesco přispěly k obnově lesů. Následuje pozvánka na oslavu 20. výročí Business Leaders Fóra a report z červnové akce BLF Snídaně dělá den, na téma Ekologie ve firmě.

V části Věda a výzkum v bloku Životní prostředí a zdraví vás čeká článek MUDr. Miroslava Šuty, kde představuje Program OSN pro ochranu klimatu – UNEP: Omezte emise sazí a prekurzorů ozónu! a zpráva o výsledcích výzkumu Ústavu experimentální medicíny AV ČR – Toxicita ovzduší, jehož autorem je předseda komise pro ŽP AV, MUDr. Radim Šrám, DrSc. Lidé se na znečištěné prostředí adaptují, přesto ale umírají dříve.

Rubrika Poodhalený vesmír z pera Ing. Tomáše Přibyla přináší aktuální článek Šest minut hrůzy: Robot velký jako automobil přistane na Marsu. Novinky z přírodovědy v rubrice Živá Země, kterou zásobuje prof. Jaroslav Petr, DrSc., tvoří články: Chobotnice se poznávají, Žraločí shromáždění, Papoušci se oslovují jménem, Spletité vazby kosmanů, V mořích EU je málo ryb a mnoho rybářů.

V sekci Globální problematika životního prostředí se prof. Vladimír Karpenko zamýšlí nad zemědělstvím v v budoucnu: Uživí nás naše planeta? O životním prostředí v ČR vypovídají články Voda v krajině s čím dál aktuálnějším nadtitulem Hrozí nám sucho? a Uhlíková stopa českých domácností, výsledky výzkumu, podle kterého v produkci oxidu uhličitého převyšujeme světový průměr.

Třetí část Produkty šetrné k přírodě i peněžence je tentokrát zaměřen na ekozemědělství a biopotraviny. O vyhlášení nejlepšího ekozemědělce roku se dočtete v článku 20. Bartákův hrnec poputoval na Vysočinu. Následuje retrospektivní pohled na Dvacítku nejlepších českých ekozemědělců. Obnovitelné zdroje energie zde zastupuje Švédský objev s velkou budoucnosti: Tepelné čerpadlo a výsledky soutěže Teplárenské projekty desetiletí.

V oblasti automobilismu nás upoutal automobil roku 2012 ze ženevského autosalonu – Opel Ampera, první elektromobil bez omezeného dojezdu. Následuje tradiční Kalendář ekoakcií a krátké profily našich odborníků: Autoři EKOfutury.

Na titulní straně časopisu je letecký pohled na nový Olympijský stadion v Londýně, kde v těchto dnech vypuknou XXX. letní olympijské hry.

Debata k článku 'Co přináší 3. číslo EKOfutury? '

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Mladá kopřiva

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2019 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz