Voda – blahodárný lék aneb co jste o vodě dosud pravděpodobně nevěděli

autor: Jan Holub
Tělo potřebuje pro správný chod pravidelný přísun tekutin. Mluví se o 2-3 litrech denně, ovšem kdo toto množství doopravdy vypije? Navíc tu důležitou roli hrají aspekty, které bývají lidem zamlčeny.

Jako první je třeba si uvědomit zásadní věc. Nealkoholické sladké nápoje, limonády, čaje, káva i alkohol vysušují – dehydratují!

I když se můžete cítit osvěženi - jde o vaše buňky v těle, které vodu potřebují a rovněž uchovávají. I přesto, že v puse ani krku žízeň nepocítíte, vaše buňky mohou trpět nedostatkem vody, což s sebou přináší spousty negativních následků.

Voda je velice důležitá pro mnoho biologických i biochemických procesů v těle a je třeba jí během dne neustále doplňovat. Základní chybou je PÍT, AŽ KDYŽ MÁTE ŽÍZEŇ – své auto taky natankujete s předstihem a nenecháte nádrž vyschnout.

Existuje celá řada problémů, které poukazují na problém dehydratace buněk, většina lidí však díky malé informovanosti či neznalosti zvolí radši lék – prášek. K čemu následně dochází? Lidé svůj problém dehydratace nevyřeší, pouze užijí syntetikum, za které zaplatí v lékárně. Jednoduše jednají přesně tak, jak farmaceutický průmysl chce.

Pravdou je, že většina léků, které lidé používají, pouze zakrývá příznaky a komplikace dehydratace v lidském těle. Lidský organismus projevuje dehydrataci řadou symptomů a příznaků – jinými slovy, mozek vnímá dehydrataci či únavu během dne. Pokud jste ráno hodně unaveni a nemůžete se dostat z postele – jedná se o známku dehydratace, zkuste před spaním vypít sklenici vody a sami můžete pocítit, že ráno nebude ani tak unaveni, ani vyschlí. Následně hněv, rychlá vznětlivost, deprese – špatná nálada, to všechno mohou být známky dehydratace, když má mozek velmi málo energie z vody na to, aby se s informací vyrovnal, nebo jednal. Pak má tělo svůj program pro zvládání sucha, což jsou alergie, hypertenze, diabetes, a také onemocnění imunitního systému!

Pro demonstraci toho, jak moc váš organismus vodu potřebuje a také, co vše voda dokáže ovlivnit a vyléčit si uveďme praktický příklad jistého Dr. Batmanghelidjema Dr. B: „Měl jsem tu čest a privilegium, že jsem byl vybrán jako jeden z rezidentních lékařů, a měl jsem tu mimořádnou čest být jedním z posledních studentů Sira Alexandera Fleminga, objevitele penicilinu. Zmiňuji jeho jméno, abyste věděli, že jsem byl pohroužen do studia medicíny a výzkumu.  A o několik let později jsem musel podat muži, který trpěl bolestmi břicha způsobenými jeho nemocí, dvě sklenice vody, protože jsem v tu chvíli neměl žádné jiné léky, které bych mu mohl dát. Trpěl nesnesitelnou bolestí, a voda mu poskytla zázračnou úlevu. Ulevila mu – do tří minut se jeho bolest zmenšila, a do osmi minut zmizela úplně. Zatímco před osmi minutami byl v křečích a nemohl ani chodit, úplně se z tohoto stavu vzpamatoval. Začal se usmívat od ucha k uchu a velmi šťastný se mě zeptal, co má dělat, když se bolest vrátí? Řekl jsem, „No, pijte více vody.“  Pak jsem se rozhodl naordinovat mu, aby každé tři hodiny vypil dvě sklenice vody. On to udělal, a to byl po zbytek doby, kdy byl se mnou, konec jeho bolesti vředů.  To mě probudilo, protože na lékařské fakultě jsem nikdy neslyšel, že by voda mohla léčit bolest, takový druh bolesti. A tak jsem měl příležitost vyzkoušet vodu jako lék v následujících více než 3.000 podobných případů. A pokaždé se ukázalo, že je voda účinným lékem. Z tohoto pokusu jsem pochopil, že tito lidé měli žízeň, a že žízeň se může v organismu projevit bolestmi břicha, až do takové míry, kdy může být člověk při vědomí jen napůl, jak jsem zažil. A voda je pokaždé povzbudila. Takže když jsem přišel v roce 1982 do Ameriky, šel jsem na University of Pennsylvania, kam jsem byl pozván, abych pokračoval ve svém výzkumu a studoval vlastnosti vody zmírňující bolest. Ptal jsem se sám sebe, proč trvá farmaceutický průmysl na používání antihistaminik pro tento druh léků proti bolesti? (prodává je) Tak jsem začal zkoumat úlohu histaminu v organismu a tam byla odpověď – histamin je nervový mediátor odpovědný za regulaci vody a řízení sucha v těle. Když se to projevuje bolestí, ve skutečnosti to naznačuje dehydrataci. Takže tělo dává dehydrataci najevo bolestí. V závislosti na tom, kde se dehydratace usadila, cítíte bolest. Obecná dehydratace pak zpravidla vede k bolestem hlavy.“

Když je voda tak zázračná, jak je možné, že o tom majorita neví?

Odpověď je jednodušší, než by se na první pohled mohlo zdát. Oni (farmaceutické společnosti) zcela jednoduše nechtějí, abyste to věděli. Zdraví je sice úžasná věc, ale peníze tím nevyděláte. Proč by, jste měli vědět, že k vyřešení vašeho zdravotního problému či obtíže, postačí voda, kterou si můžete natočit a vypít, když můžete jít do lékárny a utrácet peníze za jejich syntetické výrobky? Uvědomme si, že stejně jako každý průmysl, i farmaceutický průmysl je především od toho, aby generoval zisk a vydělával peníze.

Vše nasvědčuje tomu, že voda je opravdu blahodárným lékem a nositelem života. Pokud však nemáte přístup k přírodnímu zdroji (např. studánce), kde je voda nejčistší – třeba proto, že bydlíte ve městě, můžete si vodu natočit z kohoutku. Věnujte však pozornost následujícím bodům.

1) Jelikož voda zůstává v trubkách, vždy nechte vodu aspoň minutku odtéct, můžete si tak být jisti, že se vám nedostane vody, která byla usazena v trubkách.

2) Voda obsahuje chlór, který pocítíte tak, že voda vás v krku opět vysušuje. Zbavíte se ho jednoduše tak, že vodu necháte odstát a chlór tak vyprchat. Následně doporučujeme vodu ještě vychladit.

3) Pokud je to možné, užívejte skleněné nádoby před pet-lahvemi. Jelikož plast samotný vodu jen dále znehodnocuje.

4) Když si necháte vodu odstát, můžete proces čištění vody urychlit tím, že vodu dáte na sluneční záři. (Následně však opět doporučujeme vychladit a teprve následně pít)



autor:
datum vydání:
4. června 2013


Diskuze k článku „Voda – blahodárný lék aneb co jste o vodě dosud pravděpodobně nevěděli“



 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!