Skandální odhalení o Santa Klausovi

autor: Petr Kadlík
Celá událost začala naprosto nenápadně, ale následky jsou nedozírné. Dne 24. prosince v odpoledních hodinách (přesně v 16:24 středoevropského času) zaznamenala česká protivzdušná obrana narušení našeho vzdušného prostoru neznámým letounem.

Protože letoun nereagoval na pokusy o navázání radiového spojení, byla na zjištění situace vyhlášena pohotovost našemu poslednímu vojenskému provozuschopnému letadlu. Dále již telegraficky:

16:40
Přijmutí rozkazu leteckou základnou.

16:41 - 17:13
Proběhla loterie mezi našimi piloty o to, kdo bude mít štěstí a po velmi dlouhé době se opět proletí opravdovým letadlem (palivo je drahé a letadel málo...).

17:15
Letadlo se podařilo nastartovat a vyráží směrem k narušiteli vzdušného prostoru.

17:40
Narušitel lokalizován a byl s ním navázán optický kontakt.

17:42
Narušitel jednoznačně identifikován jako tzv. Santa Klaus se svými létajícími sáněmi.

17:43
Santa byl vyzván aby neprodleně opustil náš letecký prostor se svým nepovoleným létajícím prostředkem.

17:44 - 17:50
Santa reaguje na výzvu údajně značně nevybíravým způsobem. Pilot po přistání prohlásil, že i když už zažil hodně a kamarádi-piloti mohou potvrdit jeho schopnost 'nadávat jak dlaždič', tak se prý ty nadávky a gesta stydí opakovat.

17:51
Pilot konzultuje situaci s velícím střediskem a následně vystřelí v bezpečné vzdálenosti od Santy varovné výstřely.

17:52
Santa se leknul (pilot údajně prohlásil 'až se mu flašky sypaly ze saní', ale nemáme toto prohlášení ověřeno) a okamžitě změnil směr a vydal se nejbližší cestou k hranici s Německem.

18:00
Santa Klaus opustil vzdušný prostor naší republiky.

Tedy na první pohled celkem běžná akce našeho letectva. Podobné akce se občas uskuteční, byť se je často snaží odpovědná místa maskovat jako UFO.

Jenže to byl pouze teprve začátek. Při onom prudkém obratu se totiž z postrojů saní uvolnil jeden ze zapřažených sobů. Tento sob ale viditelně dále neměl v úmyslu následovat Santa Klausovy saně, naopak se přidal k našemu letadlu a poslušně poklusával u jeho pravého křídla.

Nejdříve pilot předpokládal, že se tak sob chová z šoku a není v tom nějaký promyšlený záměr. Navedl tedy letoun i soba na nejbližší příhodné letiště (s dobrou pastvou) a okamžitě přistál. Zde pilot spolu s letištním personálem zjistil dvě věci. Za prvé, že má sob schopnost mluvit (což povážíme-li jeho schopnost létat není až takové překvapení), a za druhé že je v poměrně dost zuboženém stavu.


Pravda o Santovi

Při následném rozhovoru mezi sobem a pilotem (přece jen, jsou to oba letci a ti si vždy nejlépe mezi sebou porozumí) nad sklenkou mléka vyšly najevo nečekané informace.

To, že Santa Klaus stále více sklouzává k alkoholismu se dalo pozorovat už při letecké akci. Sob tuto smutnou skutečnost potvrdil. Posledních pár desetiletí se Santův psychický stav stále zhoršuje. Při tom, jak se jako dětská přání stále častěji objevují věci jako Šmoulové, Pokémoni, Harry Potter, Superstar nebo nejnovější krvavé počítačové hry se ostatně nelze divit. Roznášet miliony takových dárků po celém světě by zlomilo i nejsilnější z nás. Navíc za situace, kdy ve Vás děti jednak nevěří, ale přitom Vám sprostě nadávají pokud nedostanou to co chtěly.

Jenže tento jeho stav má smutný dopad i na jeho družinu létajících sobů. Kromě nedostatečné stravy a podprůměrné péče je deptá i psychicky. Co myslíte, jak na vedoucího soba asi působí, když mu místo tradičního jména Rudolf začal říkat Pikaču? Létající sobi jsou mimořádně inteligentní zvířata a takovéto zacházení proto berou velmi těžce. Proto se i tento sob, původním jménem Švihák (momentálně ale oslovovaný Santa Klausem jako 'Sámer'), rozhodl využít krátkodobé nepozornosti svého opilého pána v červeném kabátu a unikl z dosahu jeho ostrého biče.

Sob Švihák se momentálně nachází v jednom, před ostatními sdělovacími prostředky utajeném, místě a dává se fyzicky (dokážete si představit, co to je obletět za jeden den při roznášení dárků celý svět) i psychicky do pořádku. Spolu s navracející se silou začíná připravovat kampaň na ochranu všech pohádkových zvířat. Nejen svých kolegů sobů, ale všech bez rozdílu velikosti a rasy. Již dost bylo utýráno a zabito vlků krutým myslivcem kvůli babičce Červené karkulky, dost žab bylo přeměněno na princezny, dost draků bylo připraveno o všechny hlavy, zneužívání holubů k plnění úkolů místo Popelky nebo konec věčného nucení čápů k roznášení dětí.

Rozhodně již bylo načase, aby se někdo postavil i za práva těchto zvířat. Náš server bude situaci nadále sledovat a o dalším vývoji Vás informovat. Doufáme, že se naši zákonodárci i ekologické organizace postaví k této záležitosti čelem již brzo nastane v situaci ochrany práv pohádkových zvířat zásadní zlepšení!



autor:
datum vydání:
31. prosince 2004


Diskuze k článku „Skandální odhalení o Santa Klausovi“



 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!