Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Tři zajímavé knižní novinky pro děti z nakladatelství Portál

Nejprve si děti mohou trošku zacvičit s Kamarády z hájenky na krásné přídorou inspirované básničky. Ti menší si odpočinou u snad nesmrtelá pohádky O neposlušných kůzlátkách, tentokrát ale doplněná o Pohádku o kůzkátkách ale poslušných. Pro ty větší knížka plná dobrodružství s piráty na moři.

Knihy z Portálu - klikněte pro zobrazení detailuKnihy z Portálu

Nejprve tedy trocha cvičení a informací co se děje během roku s knížkou Kamarádi z hájenky

Obálka z knihy kamarádi z hájenky - klikněte pro zobrazení detailuObálka z knihy kamarádi z hájenky Jedná se o soubor krátkých příběhů rozdělených podle ročních období podle ročních období. Hlavní hrdinové, malý Tonda a jeho jezevčík Aram, provázejí děti celým rokem a přibližují jim dění nejen v lese a jeho blízkém okolí.

Ke každé kapitole autorka připravila několik činností zaměřených především na rozvoj pohybových aktivit. Činnosti a aktivity cílí hlavně na mateřské školy, najdou však využití i ve školních družinách a dětských skupinách. Jednotlivé příběhy mohou nejen pedagogům posloužit jako motivace k dalším aktivitám, lze je ale využít i k relaxaci. Knihu napsala Ladislava Horová, která učí v mateřské škole a má již za sebou několik úspěšných titulů. Knihu ilustrovala Patrície Koubská.

EAN: 9788026210085
Nakladatel: Portál
Rok vydání: 2016
Počet stran: 112
ISBN:978-80-262-1008-5
Autor: Ladislava Horová
Vazba: prožovaná
Knihu lze koupit na obchod.portal.cz

Ukázka z knihy:

Fotogalerie k článkuUkázka 1 - klikněte pro zobrazení detailuUkázka 2 - klikněte pro zobrazení detailuUkázka 3 - klikněte pro zobrazení detailu

Odpočinek pro malé děti s knížkou Kůzlátka

Obálka knihy kůzlátka - klikněte pro zobrazení detailuObálka knihy kůzlátka Dvě pohádky o kůzlátkách spojené do jedné knihy: „Rozprávka o kozliatkach, ale poslušných“ a „Rozprávka o kozliatkach, ale neposlušných“.

Známou pohádku o neposlušných kůzlátkách převyprávěla Mária Rázusová-Martáková, Jaroslava Blažková vymyslela pohádku o poslušných kůzlátkách, která se hloupému vlkovi vysmějí, a za jejich poslušnost se jim dostane zasloužené odměny. Obě pohádky jsou filigránsky spojené do jednoho svazku, který lze číst z obou stran. Půvab knížky podtrhují osobité ilustrace vynikajícího slovenského ilustrátora Vladimíra Krále.

Mária Rázusová-Martáková (1905 – 1964) byla slovenská básnířka, dramatička, překladatelka a autorka literatury pro děti a mládež. Za přínos slovenské literatuře získala v roce 1966 im memoriam Cena Fraňa Kráľa.

Jaroslava Blažková (1933) je slovenská prozaička, publicistka a autorka knih pro děti a mládež. Pracovala v Československém rozhlasu a v redakci deníku Smena, od roku 1968 žije v Kanadě.

Za tvorbu pro děti získala cenu UNESCO H. Ch. Andersena. Vladimír Král (1974) je slovenský ilustrátor, designér, scénický výtvarník a režisér animovaných filmů. Ilustroval řadu dětských knih, mimo jiné knihu „Analfabeta Negramotná“ Jána Uličianského (česky 2013 Práh) nebo „Vianočné mystérium“ Josteina Gaardera.

EAN: 9788026210450
Nakladatel: Portál
Rok vydání: 2016
Počet stran: 48
ISBN:978-80-262-1045-0
Autor: Rázusová-Martáková, Mária; Blažková, Jaroslava
Vazba: pevná
Knihu lze koupit na obchod.portal.cz

Ukázka z knihy:

Fotogalerie k článkuUkázka z knihy Kůzlátka - klikněte pro zobrazení detailuUkázka z knihy Kůzlátka 2 - klikněte pro zobrazení detailuUkázka z knihy Kůzlátka 3 - klikněte pro zobrazení detailu

Dobrodružná kniha Piráti z ledového moře pro starší děti

Obálka knihy Piráti z Ledového moře - klikněte pro zobrazení detailuObálka knihy Piráti z Ledového moře Sestry Siri a Miki žijí s tatínkem na ostrově v Ledovém moři. Mladší Miki jednoho dne unesou piráti a Siri se ji vydává hledat. Po cestě zažívá mnohá dobrodružství: pozná lovkyni bílých vlků, naučí se střílet z pušky, ztroskotá na ostrůvku a zachrání mládě mořské panny, až posléze konečně dorazí k pirátskému kapitánovi Bělovousovi. Piráti ji s dalšími unesenými dětmi přinutí pracovat v dole, kde se těží uhlí, z něhož chce Bělovous vyrobit diamanty. Siri se však nevzdává a ostatními dětmi nakonec kapitána společnými silami přemůžou. Všechny děti se vrátí domů k rodičům a i Siri s Miki se setkají s tatínkem. Napínavý příběh v duchu severské klasiky o dobrodružstvích dvou sourozenců se čte jedním dechem a rozvíjí čtenářovu fantazii. Určeno především pro děti ve věku 9–14 let. Frida Nilsson je úspěšná švédská autorka dětských knih. Vydala již jedenáct titulů, které byly přeloženy do řady jazyků. V roce 2014 získala cenu Astrid Lindgrenové a jako o nové Astrid Lindgrenové se o ní ve Švédsku hovoří. V Portále vyšla její kniha Gorila a já.

EAN: 9788026210214
Nakladatel: Portál
Rok vydání: 2016
Počet stran: 240
ISBN:978-80-262-1021-4
Autor: Frida Nilsson, překladatel Viola Somogyi
Vazba: pevná
Knihu lze koupit na obchod.portal.cz

Ukázka z knihy:

Fotogalerie k článkuUkázka z knihy Piráti z Ledového moře - klikněte pro zobrazení detailuUkázka z knihy Piráti z Ledového moře 2 - klikněte pro zobrazení detailuUkázka z knihy Piráti z Ledového moře 3 - klikněte pro zobrazení detailu
Debata k článku 'Tři zajímavé knižní novinky pro děti z nakladatelství Portál'

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Mladá kopřiva

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz