Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Tři zajímavé knižní novinky pro děti z nakladatelství Portál

autor: Lenka Kadlíková
Nejprve si děti mohou trošku zacvičit s Kamarády z hájenky na krásné přídorou inspirované básničky. Ti menší si odpočinou u snad nesmrtelá pohádky O neposlušných kůzlátkách, tentokrát ale doplněná o Pohádku o kůzkátkách ale poslušných. Pro ty větší knížka plná dobrodružství s piráty na moři.


Nejprve tedy trocha cvičení a informací co se děje během roku s knížkou Kamarádi z hájenky

Jedná se o soubor krátkých příběhů rozdělených podle ročních období podle ročních období. Hlavní hrdinové, malý Tonda a jeho jezevčík Aram, provázejí děti celým rokem a přibližují jim dění nejen v lese a jeho blízkém okolí.

Ke každé kapitole autorka připravila několik činností zaměřených především na rozvoj pohybových aktivit. Činnosti a aktivity cílí hlavně na mateřské školy, najdou však využití i ve školních družinách a dětských skupinách. Jednotlivé příběhy mohou nejen pedagogům posloužit jako motivace k dalším aktivitám, lze je ale využít i k relaxaci. Knihu napsala Ladislava Horová, která učí v mateřské škole a má již za sebou několik úspěšných titulů. Knihu ilustrovala Patrície Koubská.

EAN: 9788026210085
Nakladatel: Portál
Rok vydání: 2016
Počet stran: 112
ISBN:978-80-262-1008-5
Autor: Ladislava Horová
Vazba: prožovaná
Knihu lze koupit na obchod.portal.cz

Ukázka z knihy:

Fotogalerie k článkuUkázka 1 - klikněte pro zobrazení detailuUkázka 2 - klikněte pro zobrazení detailuUkázka 3 - klikněte pro zobrazení detailu

Odpočinek pro malé děti s knížkou Kůzlátka

Dvě pohádky o kůzlátkách spojené do jedné knihy: „Rozprávka o kozliatkach, ale poslušných“ a „Rozprávka o kozliatkach, ale neposlušných“.

Známou pohádku o neposlušných kůzlátkách převyprávěla Mária Rázusová-Martáková, Jaroslava Blažková vymyslela pohádku o poslušných kůzlátkách, která se hloupému vlkovi vysmějí, a za jejich poslušnost se jim dostane zasloužené odměny. Obě pohádky jsou filigránsky spojené do jednoho svazku, který lze číst z obou stran. Půvab knížky podtrhují osobité ilustrace vynikajícího slovenského ilustrátora Vladimíra Krále.

Mária Rázusová-Martáková (1905 – 1964) byla slovenská básnířka, dramatička, překladatelka a autorka literatury pro děti a mládež. Za přínos slovenské literatuře získala v roce 1966 im memoriam Cena Fraňa Kráľa.

Jaroslava Blažková (1933) je slovenská prozaička, publicistka a autorka knih pro děti a mládež. Pracovala v Československém rozhlasu a v redakci deníku Smena, od roku 1968 žije v Kanadě.

Za tvorbu pro děti získala cenu UNESCO H. Ch. Andersena. Vladimír Král (1974) je slovenský ilustrátor, designér, scénický výtvarník a režisér animovaných filmů. Ilustroval řadu dětských knih, mimo jiné knihu „Analfabeta Negramotná“ Jána Uličianského (česky 2013 Práh) nebo „Vianočné mystérium“ Josteina Gaardera.

EAN: 9788026210450
Nakladatel: Portál
Rok vydání: 2016
Počet stran: 48
ISBN:978-80-262-1045-0
Autor: Rázusová-Martáková, Mária; Blažková, Jaroslava
Vazba: pevná
Knihu lze koupit na obchod.portal.cz

Ukázka z knihy:

Fotogalerie k článkuUkázka z knihy Kůzlátka - klikněte pro zobrazení detailuUkázka z knihy Kůzlátka 2 - klikněte pro zobrazení detailuUkázka z knihy Kůzlátka 3 - klikněte pro zobrazení detailu

Dobrodružná kniha Piráti z ledového moře pro starší děti

Sestry Siri a Miki žijí s tatínkem na ostrově v Ledovém moři. Mladší Miki jednoho dne unesou piráti a Siri se ji vydává hledat. Po cestě zažívá mnohá dobrodružství: pozná lovkyni bílých vlků, naučí se střílet z pušky, ztroskotá na ostrůvku a zachrání mládě mořské panny, až posléze konečně dorazí k pirátskému kapitánovi Bělovousovi. Piráti ji s dalšími unesenými dětmi přinutí pracovat v dole, kde se těží uhlí, z něhož chce Bělovous vyrobit diamanty. Siri se však nevzdává a ostatními dětmi nakonec kapitána společnými silami přemůžou. Všechny děti se vrátí domů k rodičům a i Siri s Miki se setkají s tatínkem. Napínavý příběh v duchu severské klasiky o dobrodružstvích dvou sourozenců se čte jedním dechem a rozvíjí čtenářovu fantazii. Určeno především pro děti ve věku 9–14 let. Frida Nilsson je úspěšná švédská autorka dětských knih. Vydala již jedenáct titulů, které byly přeloženy do řady jazyků. V roce 2014 získala cenu Astrid Lindgrenové a jako o nové Astrid Lindgrenové se o ní ve Švédsku hovoří. V Portále vyšla její kniha Gorila a já.

EAN: 9788026210214
Nakladatel: Portál
Rok vydání: 2016
Počet stran: 240
ISBN:978-80-262-1021-4
Autor: Frida Nilsson, překladatel Viola Somogyi
Vazba: pevná
Knihu lze koupit na obchod.portal.cz

Ukázka z knihy:

Fotogalerie k článkuUkázka z knihy Piráti z Ledového moře - klikněte pro zobrazení detailuUkázka z knihy Piráti z Ledového moře 2 - klikněte pro zobrazení detailuUkázka z knihy Piráti z Ledového moře 3 - klikněte pro zobrazení detailu
autor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
20. května 2016


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.