Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Rodina Steva Irwina pokračuje dál v ochraně a propagaci divoké přírody

Steve Irwin zemřel v roce 2006 po bodnutí rejnokem přímo do srdce. Zanechal na světě kromě své manželky Terri ještě dvě děti, starší dceru a syna. Mnozí z nás si jistě ještě pamatují na jeho odhodlanost, nebojácnost a vřelé vystupování v seriálu Lovec krokodýlů. V dnešním článku se společně podíváme na to, zda v jeho stopách putují jeho potomci.

 - klikněte pro zobrazení detailu

Se svou manželkou se seznámil v australské zoo, kterou založili Stevovi rodiče. Vzali se po celkem krátké době v roce 1992. Obřad probíhal právě v této zoologické zahradě. Při trávení společných líbánek natáčeli Steve a Terri nejrůznější videa. Ta se nakonec stala základem prvního dílu Lovce krokodýlů.

Na tomto dokumentárním seriálu se na režii spolupodílela právě i Stevova manželka. Lovce krokodýlů jako přírodovědný dokument si později oblíbilo velké množství lidí nejenom v Austrálii, ale takřka po celém světě. Byl přeložen do mnoha jazyků a lidé se díky Stevovi mohli vymanit z běžné každodenní reality. Po Stevovi byla na jeho počest pojmenována silnice a také gorilí mládě v Rwandě.

Stevova rodina

Terri mu postupem času porodila dvě děti. Ale i tak pokračovala ve své úspěšně započaté kariéře uznávané přírodovědkyně. Starší z obou dětí, Bindi Sui Irwinová se narodila 24.července 1998. Bindi je jméno po Stevově nejoblíbenějším krokodýlovi. Pojmenování Sui získala po jeho psovi jménem Sui, který se mimo jiné objevil v několika dílech Lovce krokodýlů , kde Steve vystupoval s Terri. Fenka Sui je křížencem stafordšírského bulteriéra.

Bindi začala ještě před otcovou smrtí natáčet svou vlastní televizní dokumentární šou pro děti s názvem Bindi the Jungle Girl . Několikrát se v tomto pořadu objevil i její otec Steve. Ten se onoho osudného dne 4. září roku 2000 rozhodl natočit pár scén v mělčí vodě, aby tak pomohl dokumentu své dcery. Ve vodě pak objevil 2,5 metrového rejnoka, který odpočíval.

Pokusil se k němu přiblížit, protože chtěl natočit, jak toto zvíře z místa odpluje. Bohužel se však rejnok lekl, vytasil svou zbraň, tedy ostrý ocas s ostnem trhajícím tkáň, a bodl Steva, který plaval nad ním, přímo do srdce.

Bindy se i nadále věnuje přírodě a i když vystudovala střední školu se zaměřením na byznys a turismus, tak (alespoň prozatím) nehodlá zvířata opustit. Jak sama říká, již v mládí si uvědomila, že australskou zoologickou zahradu jejich rodina nenavštěvuje, nýbrž že tam spíše bydlí. Bindy jste mohli spatřit například ve čtvrtém pokračování filmu Zachraňte Willyho . Dnes se zúčastňuje i nejrůznějších tanečních soutěží a její fotky na Instargramu mají několik tisíc fanoušků.

Steveův syn Robert Clarence Irvin, přezdívaný Bob se narodil 1. prosince roku 2003. V prvním měsíci jeho života ho nechal Steve s Terri krmit krokodýla, který měl skoro čtyři metry. Oba svorně tvrdili, že to nebylo vůbec nebezpečné. Robert dostal své jméno po Stevově otci a Clarence po Terrině otci. Dodneška mu láska ke zvířatům zůstala.

Ačkoliv mu teprve bude 14 let, tak se již nyní řadí mezi uznávané fotografy. Pravidelně se zúčastňuje nejrůznějších fotografických soutěží, přičemž mnohdy vyhrává. Měl dokonce svoje fotografie na několika výstavách a vernisážích. Jeho snímky bývají pravidelně publikovány nejenom v australských časopisech, ale i v zahraničních magazínech.

Dokonce už měl Robert i tu čest stanout v jedné mládežnické fotografické soutěži v roli porotce. Další a další náměty pro fotografie nehledá jen v rodné Austrálii, nýbrž po celém světě. Svému otci se velmi podobá nejenom vzhledově, ale také svým vztahem a láskou k přírodě.

Fotografie: Lwp Kommunikáció, CC BY 2.0

Zdroje: priroda.cz, wikipedia.cz, refresher.cz

Debata k článku 'Rodina Steva Irwina pokračuje dál v ochraně a propagaci divoké přírody '

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Žirafa

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz