Děti píšou o přírodě: Milena Cedeňo (Ekvádor)

autor: redakce Příroda.cz
První příspěvek do našeho projektu Děti píšou o přírodě nám poslala Milena Cedeňo z Ekvádoru.

Milena Cedeňo bydlí v ekvádorském městečku Ventanas, které má přibližně 40 000 obyvatel. Nachází se v provincii Los Rios, jejíž ekonomika je založena především na zemědělství. Práce v této oblasti je však velmi špatně placená a mnoho rodin proto musí žít ve slumech.

Milena nám mj. poslala snímek rostliny, která ji zaujala během průzkumu rozlehlé louky nedaleko Ventanas. Možná by mohlo jít o nějakého zástupce rodu Plumeria, ale podle fotografií se obvykle určuje docela špatně. :-)

Cca 120 kilometrů východně od Ventanas se nachází Chimborazo – nejvyšší hora Ekvádoru (6263 metrů nad mořem). Tato vyhaslá sopka je součástí Reserva de Produccion Faunistica Chimborazo, kde můžete snadno narazit na lamu krotkou, psa horského, kondora andského a řadu dalších známých jihoamerických zvířat .

Provincie Los Rios na severu těsně sousedí s národním parkem Reserva Ecologica Los Ilinizas. O tom ale bude řeč až příště.

Ve Ventanas momentálně čeká na adopci celá řada dětí z chudých rodin. Pokud některému z nich chcete pomoct, navštivte stránku naší partnerské organizacetémata článku:
autor:
datum vydání:
19. července 2018


Diskuze k článku „Děti píšou o přírodě: Milena Cedeňo (Ekvádor)“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!