Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Děti píšou o přírodě: Milena Cedeňo (Ekvádor)

autor: redakce Příroda.cz
První příspěvek do našeho projektu Děti píšou o přírodě nám poslala Milena Cedeňo z Ekvádoru.

Milena Cedeňo bydlí v ekvádorském městečku Ventanas, které má přibližně 40 000 obyvatel. Nachází se v provincii Los Rios, jejíž ekonomika je založena především na zemědělství. Práce v této oblasti je však velmi špatně placená a mnoho rodin proto musí žít ve slumech.

Milena nám mj. poslala snímek rostliny, která ji zaujala během průzkumu rozlehlé louky nedaleko Ventanas. Možná by mohlo jít o nějakého zástupce rodu Plumeria, ale podle fotografií se obvykle určuje docela špatně. :-)

Cca 120 kilometrů východně od Ventanas se nachází Chimborazo – nejvyšší hora Ekvádoru (6263 metrů nad mořem). Tato vyhaslá sopka je součástí Reserva de Produccion Faunistica Chimborazo, kde můžete snadno narazit na lamu krotkou, psa horského, kondora andského a řadu dalších známých jihoamerických zvířat .

Provincie Los Rios na severu těsně sousedí s národním parkem Reserva Ecologica Los Ilinizas. O tom ale bude řeč až příště.

Ve Ventanas momentálně čeká na adopci celá řada dětí z chudých rodin. Pokud některému z nich chcete pomoct, navštivte stránku naší partnerské organizace

autor:
redakce Příroda.cz
email: info@priroda.cz

datum vydání:
19. července 2018


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.