DVD Odhalení

autor: Lenka Kadlíková
Asi všichni znáte lidské reality show, ať už z českých nebo zahraničních televizí. Tak trochu na truc těmto reality show vznikla show ne o lidech, ale o Gorilách "Tak trochu jiná reality show Odhalení".

Zajímají Vás podrobnosti jak a kdy se tento nápad zrodil? Chcete se podívat do zákulisí odhalených? Znovu si pustit magazíny, které byly po tři měsíce (každý den) natáčeny v pražské ZOO? Nebo jen podpořit záchranu goril ve volné přírodě? Nepřetržité internetové přenosy skončily, ale díky novému DVD Odhalení můžete mít gorily stále doma.

Co na DVD najdete?

Především všechny magazíny vysílané od začátku do konce soutěžní části reality show - vyhlášení vítěze dvanácti melounů. Všechny tyto několika minutové magazíny plné informací nejen o pražských gorilách, jste mohli vidět v České televizi nebo na internetu. Magazíny a další bonusy jsou rozdělené na dvě DVD.

Toto 2 DVD umožňuje výběr konkrétního magazínu, který si chcete pustit. Podle názvu lze usoudit čeho se ten který díl týkal a je tedy možné najít informaci, kterou hledáte. Krom toho je samozřejmě možné si pustit všechny díly najednou tak jak šly po sobě, aniž byste po skončení dílu museli klikout myší či brát do ruky ovladač.

Na prvním DVD najdete kromě magazínů z 1 až 43 dne projektu Odhalení, také doplněné profily všech goril, které se v projektu představily, tedy vítězného samce Richarda, mámy Kijivu, její nevlastní sestry Shindy, starší samice Kamby a malé, teď už definitivně slečny, Moji.

Na druhém DVD se setkáte s gorilami nejen v magazínech ze 44 až 70 dne, ale najdete zde pár bonusů. Mezi magazíny (úplně na konci) najdete Speciál o gorilí lásce. Asi nejzajímavějším bonusem jsou večerníčky O Mojánkovi, které jistě potěší nejen Vás, ale hlavně Vaše děti. Až Vás omrzí Moja, máte na výběr ze dvou dalších bonusů: Prvním z nich je medailonek o Richardovi, který jak jistě víte, vyhrál soutěžní část projektu Odhalení a postupně dostal dvanáct melounů. Jako na prvním DVD, i zde lze znovu najít profily všech goril, což mě překvapilo. Místo toho bych sem osobně dala více bonusových záběrů, například lekce gorilštiny.

Díky druhému ze slibovaných bonusů se můžete prostřednictvím televize či monitoru Vašeho počítače ocitnout v zákulisí projektu a dozvíte se tak jak vůbec vznikl tento projekt a jak probíhá jeho realizace.

Ti všímavější si určitě všimli, že v úvodu článku jsem mluvila o projektu v minulém čase a teď, najednou, že projekt probíhá. Vy, co sledujete Odhalené od počátku víte, že projekt pokračuje, ale v trošku obměněné podobě, dále. Přesvědčit se můžete na www.rozhlas.cz/odhaleni.

Málem bych zapomněla ještě na jednu maličkost. Krabička s DVD obsahuje ještě krátkou brožurku s obsahem obou DVD, pár slov autora projektu Miroslava Bobka. Nechybí zde ani informace o těch, bez kterých by se projekt neuskutečnil, o realizačním týmu a partnerech, kteří projekt podpořili, jak už mediálně tak materiálně.

Možná bych na tomto DVD čekala více bonusů, ale bohužel DVD medium není nafukovací. Na DVD jsou k dispozici kromě české jazykové verze i anglické titulky. Takže můžete DVD klidně věnovat jako dárek i lidem, co nevládnou češtinou ale mají rádi originální projekty. Autory musím jen pochválit.autor:
datum vydání:
22. května 2006


Diskuze k článku „DVD Odhalení“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!