Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

3 neobvyklá místa v přírodě, kde se můžete ubytovat

článek je inzerce, nejde o odborný text
Noc strávená v korunách stromů, pobyt v luxusním stanu nebo hodování ve stylu indiánů? Všechny tyto tužby si v následujícím létě můžete užít plnými doušky. Česká republika je totiž plná netradičních míst, kde se můžete nechat ubytovat. Která to jsou a kde je najdete?


Teepee

Patříte mezi milovníky příběhů o Vinnetouovi? Pak budete z následujícího tipu doslova nadšeni. Můžete si totiž zaplatit pobyt v indiánském teepee, kterých je v Česku hned několik. Některé jsou velmi střídmé a vybízejí k odvážnému kempování, jiné jako například ten u Pyskočel nabízí luxusní formu ubytování. Užijte si spolu s přáteli či rodinou teepee, ve kterém najdete i sprchový kout, ale k dispozici vám bude také venkovní sauna, vířivka nebo terasa s grilem.


Glamping

Slovo glamping je spojením výrazů glam a camping. V překladu se jedná o luxusnější formu ubytování, která však zachovává prvky kempování. V praxi to vypadá tak, že ve stanu najdete pohodlnou postel spolu s peřinami, skříň i noční stolky, radiátor nebo třeba vlastní vanu či sprchový kout. Glampingových míst najdete v České republice hned několik, přičemž jeden z těch zajímavějších se nachází v Pěčíně nedaleko Rychnova nad Kněžnou v Orlických horách.

TIP: Glamping si můžete zařídit také po vlastní ose. Pokud tedy nechcete svůj běžný účet zbytečně ždímat o další výdaje za jednorázové ubytování, pořiďte si svůj vlastní menší glampingový stan, se kterým můžete procestovat (nejen) celou republiku.

Treehouse

Líbí se vám představa probudit se v korunách stromů a kochat se výhledem na vycházející slunce? I tenhle sen si můžete splnit! Treehouse neboli stromkový domek se nachází například u Volar, v Chrástné nebo v obci Chotýšany. Princip je ale u všech domků v podstatě stejný. Jedná se o menší chatku umístěnou na kmenech stromů a na rozdíl od glampingu vybízí spíše ke střídmějšímu kempování v souladu s přírodou. V některých resortech dokonce najdete přírodní sprchy, otužovací jezírka nebo ohniště.

Bonusový tip – Noc v jeskyni

Věděli jste, že se můžete nechat ubytovat v jeskyni? Jedna taková speciální jeskyně se nachází nedaleko podzemní továrny Rabštejn přibližně 15 km od Děčína. Jeskyně poskytuje velmi netradiční pobyt, kde je k dispozici dokonce i teplá voda, vytápění, přírodní klimatizace nebo wifi připojení. Nemusíte se tedy obávat, že by vás v noci nemile překvapili pavouci nebo netopýři. Pobyt v téhle jeskyni vás totiž nadchne nadstandardním komfortem.

Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
REKLAMA

datum vydání:
5. ledna 2022


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.