Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

3 neobvyklá místa v přírodě, kde se můžete ubytovat

článek je inzerce, nejde o odborný text
Noc strávená v korunách stromů, pobyt v luxusním stanu nebo hodování ve stylu indiánů? Všechny tyto tužby si v následujícím létě můžete užít plnými doušky. Česká republika je totiž plná netradičních míst, kde se můžete nechat ubytovat. Která to jsou a kde je najdete?


Teepee

Patříte mezi milovníky příběhů o Vinnetouovi? Pak budete z následujícího tipu doslova nadšeni. Můžete si totiž zaplatit pobyt v indiánském teepee, kterých je v Česku hned několik. Některé jsou velmi střídmé a vybízejí k odvážnému kempování, jiné jako například ten u Pyskočel nabízí luxusní formu ubytování. Užijte si spolu s přáteli či rodinou teepee, ve kterém najdete i sprchový kout, ale k dispozici vám bude také venkovní sauna, vířivka nebo terasa s grilem.


Glamping

Slovo glamping je spojením výrazů glam a camping. V překladu se jedná o luxusnější formu ubytování, která však zachovává prvky kempování. V praxi to vypadá tak, že ve stanu najdete pohodlnou postel spolu s peřinami, skříň i noční stolky, radiátor nebo třeba vlastní vanu či sprchový kout. Glampingových míst najdete v České republice hned několik, přičemž jeden z těch zajímavějších se nachází v Pěčíně nedaleko Rychnova nad Kněžnou v Orlických horách.

TIP: Glamping si můžete zařídit také po vlastní ose. Pokud tedy nechcete svůj běžný účet zbytečně ždímat o další výdaje za jednorázové ubytování, pořiďte si svůj vlastní menší glampingový stan, se kterým můžete procestovat (nejen) celou republiku.

Treehouse

Líbí se vám představa probudit se v korunách stromů a kochat se výhledem na vycházející slunce? I tenhle sen si můžete splnit! Treehouse neboli stromkový domek se nachází například u Volar, v Chrástné nebo v obci Chotýšany. Princip je ale u všech domků v podstatě stejný. Jedná se o menší chatku umístěnou na kmenech stromů a na rozdíl od glampingu vybízí spíše ke střídmějšímu kempování v souladu s přírodou. V některých resortech dokonce najdete přírodní sprchy, otužovací jezírka nebo ohniště.

Bonusový tip – Noc v jeskyni

Věděli jste, že se můžete nechat ubytovat v jeskyni? Jedna taková speciální jeskyně se nachází nedaleko podzemní továrny Rabštejn přibližně 15 km od Děčína. Jeskyně poskytuje velmi netradiční pobyt, kde je k dispozici dokonce i teplá voda, vytápění, přírodní klimatizace nebo wifi připojení. Nemusíte se tedy obávat, že by vás v noci nemile překvapili pavouci nebo netopýři. Pobyt v téhle jeskyni vás totiž nadchne nadstandardním komfortem.

Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
REKLAMA

datum vydání:
5. ledna 2022


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.