5 nejkrásnějších míst světa, která musíte navštívit aspoň jednou za život

článek je inzerce, nejde o odborný text
Letos vám možná vysněná dovolená nevyšla, ale plánovat pořád můžete. Připravili jsme pro vás seznam nejkrásnějších divů přírody, které byste měli navštívit aspoň jednou za život. Které to jsou?

Nic není ztraceno a jestli se také nemůžete dočkat, až někam vyrazíte, inspirujte se samotnou přírodou. Pak už jen stačí koupit letenky, sbalit kufr, sjednat cestovní pojištění online (pro případ úrazu či jiné potřebné zdravotní péče v zahraničí) a vyrazit na cestu. Kam to bude?1. Podvodní vodopády na Mauriciu

I když ve skutečnosti nejde o vodopády v pravém slova smyslu, pohled na tento unikátní přírodní úkaz vám zaručeně vyrazí dech. Kouzelný optický klam, který působí jako nekonečný vodopád pod vodou, najdete na jihozápadní straně ostrova Mauricius.

Příroda si s vámi umí hezky pohrát a tento jev je tím příkladem. Jde vlastně jen o nánosy písku, které se díky oceánským proudům přesouvají směrem do oceánu a vytváří tak iluzi vodopádu. To ale nic nemění na tom, že je to úchvatný pohled.2. Plitvická jezera v Chorvatsku

Plitvická jezera zná asi každý z nás, ale málokdo tam skutečně byl. Jestli je to tak, tuto skutečnost byste při příští návštěvě Chorvatska měli rozhodně napravit. Národní park je přístupný za poplatek a leží mezi městy Karlovac a Zadar.

Počítejte ale s tím, že nejde o krátký výlet, i ta nejkratší trasa trvá asi 4 hodiny. V národním parku se budete kochat unikátním propojením 16 jezer pomocí vodopádů, hustými bukovými, jedlovými a smrkovými lesy a množstvím jeskyní. Dávejte si ale pozor na medvěda hnědého, který se v této oblasti vyskytuje a vyniká mezi zdejší faunou.3. Jezero Hilier v Austrálii

Už jste slyšeli o růžovém jezeru? Toto netradičně zbarvené jezero najdete v Austrálii na ostrově Middle Island. Objevil ho na počátku 19. století mořeplavec Matthew Flinders, který také jako první označil Austrálii za samostatný kontinent.

Dodnes se přesně neví, co způsobuje růžové zbarvení jezera – může jít o řasu, ale i o bakterii. Jezero není nijak hluboké a klidně se jím projdete po svých. V jezeře se můžete i vykoupat, bohužel je ale téměř nedostupné a dostanete se k němu pouze lodí.4. Ledové jeskyně na Islandu

Island, země ohně a ledu, je místem, které byste aspoň jednou za život opravdu měli navštívit. Příroda, hory, ledovce, jezera, teplé prameny, gejzíry a mnoho dalšího na vás čeká na tomto evropském ostrově. Když už tu budete, rozhodně nesmíte vynechat ledovec Vatnajökull a třpytivou jeskyni, která se v něm ukrývá.

Díky tomu, že se samotný ledovec neustále pohybuje a mění tak svůj tvar, se odkrývají nové a nové části jeskyně, ovšem dostupné jsou vždy jen pár týdnů, dokud se ledovec zase nezmění. Ale pozor, pod ledovcem se ukrývá kromě jeskyně i jeden j nejaktivnějších a největších vulkánů na Islandu, Grímsvötn. I jeho činnost přispívá k tvorbě jeskyně a vytváření překrásného jevu mořských vln na zdech ledovce.5. Hory Tianzi v Číně

Pokud se chcete cítit jako ve filmu Avatar Jamese Camerona, vydejte se do čínské provincie Hunan. Těmto horám se přezdívá také Avatarské hory, protože právě ony byly inspirací pro tvůrce filmu. A i když se hory v Hunan nevznášejí, pohled na ně vás uchvátí.

Hory se nalézají v národním parku Zhangjiajie, který je součástí oblasti Wulingyuan. Do hor Tianzi můžete vyjet výtahem Bailong, který je vybudovaný ve skále a je to nejvyšší venkovní výtah na světě. Pak už se jen kochejte neuvěřitelnou krásou přírody, která na vás čeká na každém kroku.

Míst, která stojí za to navštívit, je samozřejmě nespočetné množství a kamkoliv se ve světě vydáte, budete zde mít co obdivovat. Tak už víte, kam pojedete příště?Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
9. listopadu 2020


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!