Dalekohled zpříjemní chvilky v lese. Jak jej vybrat?

článek je inzerce, nejde o odborný text
Stále více lidí si ve volných chvílích zajde odpočinout do lesa. Procházky po přírodě jsou v době, kdy je většina obchodů a služeb ve městech zavřena, jednou z mála možností, jak uniknout běžné denní rutině a pracovnímu shonu. Při pobytu v lese máte možnost zahlédnout řadu živočichů a zajímavých přírodních úkazů. A pokud si s sebou vezmete kvalitní dalekohled, uvidíte toho ještě mnohem více.


Moderní dalekohledy mají zajímavé technologické prvky

Dříve bylo nutné koupit hodně drahý dalekohled, aby byl užitečný, levné modely byly spíše na škodu, pokud jste se chtěli dívat do dálky. Dnes už ale díky novým technologiím mají perfektně řešené přibližování, a to i za zhoršených podmínek.

FOMEI – tradiční značka pro české dalekohledy

Příkladem kvalitních produktů jsou dalekohledy českého výrobce FOMEI. Tato firma je vyrábí už od roku 1990. Její dalekohledy a puškohledy jsou známé prakticky po celém světě.

Ve svých nejnovějších modelech využívá třeba technologie HTC a DEC. Díky nim došlo k úpravám čoček a zmenšení odrazu světla během pozorování o celých 10 %. Pohled do dálky je tak příjemnější a ostřejší.

Další prvek pro změnu snižuje disperzi skla, což vede k možnosti sledovat předměty na delší vzdálenosti i během horších světelných podmínek, tedy zejména v šeru.

Detaily, které by vám neměly uniknout při koupi nového dalekohledu

Při výběru dalekohledu si kromě výše uvedených funkcí všímejte určitě také hmotnosti.

Příliš těžký dalekohled je značně nepraktický, a to nejen pro turisty, ale rovněž pro myslivce a další profesionály, k jejichž živobytí je používání dalekohledů nezbytnou pomůckou. Ani špičkový dalekohled by neměl vážit výrazně přes 1 kg.

Pozor si dejte na to, aby měl záklopky optické soustavy, jinak by mohlo při přenášení dojít k poškození skleněných částí, potažmo čoček dalekohledu.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
15. ledna 2021


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!