Do přírody s kočárkem – Krkonoše

autor: Lenka Kadlíková
Tipy na zajímavé kratší trasy Krkonoších, které v pohodě zvládnete s kočárkem, na vozíku či s jiným tělesným handicapem.


Některé cesty jsou náročné, jiné naprosto pohodové, vybere si tedy snad každý.

Pokud chystáte vícedenní pobyt s dětmi v Krkonoších, ideálním výchozím místem je Špindlerův mlýn, Malá Úpa, případně Harrachov.

Většina cest, které jsou zde popsány byly prověřeny klubem vozíčkářů Trutnov. Pokud nebyla prověřena vozíčkáři, je to v textu uvedeno. Neznamená to však, že nejsou dobře sjízdné pro kočárky.

Z Harrachova podél Mumlavy na Krakonošovu Snídani

Dobře schůdná asfaltová cesta vede podél říčky Mumlavy s tzv. Obřími hrnci a 12 m vysokým vodopádem. Cesta je vhodná pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky i pro mechanické i elektrické vozíky. Z jakéhokoliv místa na trase se lze vrátit zpět.

Trasa začíná v Harrachově na autobusovém nádraží u centrálního parkoviště a je vedena po modré pěší turistické značce. Délka trasy v jednom směru je 7 km, převýšení 330 m, po celé délce je asfalt. Cesta končí na rozcestí Krakonošova Snídaně.
Zajímavosti a okolí: horské město Harrachov, skokanské můstky, sklárna a pivovar, doly, lesnickomyslivecká expozice Správy KRNAP Šindelka, dětské hřiště a dětská trasa Liška (bariérová).
Místa pro občerstvení na trase: Mumlavská bouda se stylovým interiérem, která je přístupná pro vozíčkáře pouze s pomocí personálu – při vstupu do objektu je nutné překonat jeden schod.

Možnosti ubytování v okolí

Prohlédněte si možnosti ubytování v Krkonoších – Harrachově , který patří mezi žádaná krkonošská střediska. Kdo by neznal největší skokanské můstky v republice nebo Mumlavské vodopády.
autor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz

datum vydání:
15. července 2017


Diskuze k článku „Do přírody s kočárkem – Krkonoše“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.