Dovolená v Rumunsku? Transylvánie je kouzelná

článek je inzerce, nejde o odborný text
Rumunsko se neobjevuje na předních příčkách dovolenkových žebříčků, ale je to velká škoda. Krásná je Bukurešť, ale ještě hezčí je mýtická Transylvánie. Region uvnitř karpatského oblouku má bohatou historii a multikulturní dědictví. Najdete tu spoustu pevností a hradů.

Pokud vás láká originální dovolená za dobré peníze, najděte si ubytování v Rumunsku a vyrazte. Kam? Na to už se spolu podíváme.

Na túru do divokých Karpat

Rádi byste si užili velkolepé túry? Pak je Transylvánie jasnou volbou. Náročné treky, ale i jednodušší itineráře, Karpaty toho nabízejí tolik, že si vyberete jen těžko.

Pro zkušené turisty doporučujeme pohoří Fagaraš a národní park Retezat, dvě oblasti s desítkami vrcholů nad 2500 metrů. Jestliže jste hledali hotely v Brasově a máte ubytování tam, nejlepší volbou bude národní park Piatra Craiului. Stezky tohoto parku vedou na nejdelší a nejvyšší vápencový hřeben v Karpatech. Mnoho tras je ovšem dělaných i pro začátečníky.


Objevování místních měst a vesniček

Když už budete v Transylvánii, nenechte si ujít aspoň jedno z nejstarších měst v regionu. Můžete si najít hotely v Sibiu, zmiňovaném Brasově, Cluj-Napoca nebo Alba Iulia. Všechna tato města nabídnou dostatek pamětihodností, které vás zaujmou asi tak na dva dny. Sibiu a Cluj-Napoca mají mezinárodní letiště, kdybyste se sem rozhodli letět.

V transylvánských vesničkách si užijete domorodou atmosféru. Vesnice spojují cyklistické stezky, některé krátké snadné, jiné delší a náročnější. Stačí najít takovou, která se nejlépe hodí do vašich plánů. Místo kola je samozřejmě možné také chodit. Vydejte se na náhorní plošinu Tarnavelor, do údolí Bran či pohoří Apuseni v nízkých nadmořských výškách a zažijte autentický životní styl zdejších malých komunit.

A kde v Rumunsku sehnat místo k přespání? Podívejte se na hotely a ubytování na Hotely.cz.Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
8. srpna 2023


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!