Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Proč vyrazit na lyže do Rakousku s dětmi?

článek je inzerce, nejde o odborný text
Epidemie covidu sice omezuje možnosti lyžování, ale po jejím skončení pro vás máme skvělý tip. Rozzářené dětské oči, sníh kam se podíváš, dny plné her, sportu a smíchu. Tak by měla vypadat ideální rodinná zimní dovolená.

Za jistotou sněhové nadílky, nepřeberným množstvím sportovních aktivit, dobrou kuchyní a zábavou pro všechny členy rodiny zamiřte k našim jižním sousedům. Rakousko vás přivítá s otevřenou náručí a představí vám zimu v její nejkrásnější podobě.

1. Školy plné radosti

Možná s nelibostí vzpomínáte na své lyžařské začátky, kdy jste se pod přísným dohledem rodičů pokoušeli zkrotit své zánovní lyže, které vám neomylně zas a znovu klestily cestu nejbližším křovím.

Lyžařské školy a mini školičky, jež jsou součásti většiny rakouských lyžařských areálů, naučí vaše ratolesti nejen výborné technice, ale i lásce k lyžování. První obloučky do sněhu jim pomůže vykroužit lektor v masce medvěda, do kopce vyjedou po kouzelném koberci a každý pokrok bude odměněn zaslouženým potleskem.

Ve ski regionu Ramsau nadchne děti zážitková sjezdovka Märchenabfahrt, pojatá jako cesta z pohádky do pohádky. Ve společnosti roztomilých čarodějnic a trpaslíků se i případný pád zaručeně obejde bez slziček.

2. Výlety na běžkách

K tomu, byste si mohli užít romantický večer ve dvou je nutné unavit dítka na mrazivém horském vzduchu. Ideální volbou je nazout běžky a vyrazit vstříc nekonečným zasněženým pláním.

Přes 500 kilometrů běžkařských tratí nabízí region Kitzbühel. Ve sluncem zalitých, precizně upravených, stopách si vychutnáte krajinářsky dokonalé úseky, vůni lesních mýtin i bohatou sněhovou nadílku, jako stvořenou pro stavbu gigantického sněhuláka.

Energii pro zdolávání dalších kilometrů můžete načerpat v některé z tradičních horských chat. Bohatě pocukrovaný kaiserschmarren potěší nejmenší strávníky a znaveným rodičům dodají elán sýrové taštičky Zillertaler krapfen.

Jak se po úrazu dostat díky motodlaze rychleji k lyžování?


3. Bruslařská krasojízda

Ve výčtu zimních sportů nesmí chybět bruslení. I na tuto kratochvíli jsou v Rakousku skvěle připraveni. Vybírat můžete mezi zamrzlými hladinami alpských jezer nebo moderními zastřešenými kluzišti.

V nejjižnější rakouské spolkové zemi Korutany se nachází největší zamrzlá ledová plocha v Evropě. Na jezeře Weissensee tak budete mít zaručeně dostatek prostoru na efektní piruety i super rychlé hokejové blafáky.

4. Vodní radovánky

Tvářičky ošlehané větrem, ruce zkřehlé mrazem a červené nosy přímo volají po teplé koupeli. Zavítáte-li do Zillertalu – jednoho z nejlepších lyžařských středisek v Rakousku – pak byste si neměli nechat ujít návštěvu termálního areálu Erlebnistherme ve Fügenu.

Zmoženým svalům prospěje masáž vodními tryskami, imunitu nastartuje pobyt v některé z osmi saun. Bazén s umělým vlnobitím a venkovní vyhřívaný bazén s mořskou vodou dá dětskému dovádění příchuť letních prázdnin.

5. Na kus řeči ke zvířátkům

Při troše štěstí se vám během sjíždění zasněžených svahů podaří zahlédnout ladný skok kozorožce, jenž s obdivuhodnou samozřejmostí zdolává zmrzlá horská úbočí nebo vám učaruje elegantní let krále nebes – orla skalního.

V národním parku Kalkalpen, ležícím v blízkosti hornorakouského lyžařského resortu Pyhrn-Prielu, nabízí možnost krmení vysoké zvěře. Těšit se můžete na blízké setkání s kamzíky, jeleny i laněmi. Dětské kontaktní zoo jsou i součástí některých dětských lyžařských škol.

Sníh odletující od koňských kopyt při spanilé jízdě na saních zaručeně přiměje vaše ratolesti odvrátit zrak od displeje mobilního telefonu a užít si kouzlo přítomného okamžiku.


6. Sáně, boby, kola

Nudy se na dovolené v Rakousku rozhodně obávat nemusíte. Malým i velkým sportovcům je k dispozici množství více či méně obvyklých kratochvílí. Můžete podniknout výlet na sněžnicích, zahrát si curling, sjet z kopce na sáňkách nebo se projet na bobové dráze.

Žhavou novinkou lyžařské oblasti Schladming-Dachstein jsou cyklo vyjížďky na fatbiku.

Milovníci adrenalinu mohou vyzkoušet paragliding, freeriding nebo módní heliskiing – skok z vrtulníku a následný sjezd z vrcholku hory, jež si lze užít třeba v lyžařském středisku Lech Zürs.

Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
REKLAMA

datum vydání:
18. ledna 2021


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.