Tragický osud psa, který najednou přišel o všechno

autor: Petr Kadlík
Nesmyslná válka na Ukrajině vytváří neustále nová a nová neštěstí. Dovolte mi, abych vás seznámil s jedním smutným psím příběhem, který má tato válka také na svědomí.


Pes jménem Krym

Představ si, že jsi malé šťastné štěně. Tvoji páníčkové tě milují a celý svět je jedno velké veselé hřiště.

Najednou je ale radosti konec. Bez ohledu na to, že jsi malé roztomilé štěně, se musíš ze svého domova vystěhovat. A celá tvoje rodina samozřejmě taky. Tam, kde jsi se narodil a byl šťastný, totiž najednou přijeli v divných autech nějací zlí lidé. Křičí a vyhání vás pryč.

Říkají si sice „slušní lidí“, ale to musí být omyl. Slušní lidé by přece štěně s jeho rodinou nevyhnali z domu. Slušní lidé přišli jen na návštěvu, popili čaj, chvíli tě drbali za ušima a zase odešli.

Z domu vás tedy vyhnali, což celou tvou člověčí rodinu stálo hodně slz. Snažil ses je rozveselit, ale na začátku to moc nešlo. Jejich smutek byl až moc velký. A protože tvoji páníčkové svou rodnou zem milují, začali ti alespoň říkat podle ní. Od teď jsi tedy Krym. Hezké jméno, haf na to!

Čas běží, páníčkové už se na na novém místě hezky zabydleli. I tobě se tam líbí, však máš přece kolem sebe svou lidskou smečku. A i když jsou často smutní, tak tobě je dobře. Už je ti o pár roků víc, nejsi už žádné ztřeštěné malé štěně. Zato máš nového veselého kamaráda - štěně jménem Jack.

A spolu s Jackem můžeš řádit i se dvěma dětmi, 8letým klukem a 9letou mladou slečnou. Svého páníčka jsi sice už nějakou dobu neviděl, ale maminka a babička dětí se o tebe vzorně starají. Psí život je prostě skvělý!

BUM!


Auuu! Auuu! Se vším je konec. Něco se stalo, velká rána a strašný záblesk. Z domu, kde jsi šťastně žil, jsou trosky.

- Tvůj štěněcí kamarád Jack? Mrtvý a roztrhaný všude kolem.

- Tvůj člověčí osmiletý kamarád? Mrtvý a roztrhaný všude kolem.

- Tvá člověčí devítiletá kamarádka? Mrtvá a roztrhaná všude kolem.

- Jejich maminka? Mrtvá a roztrhaná všude kolem.

- Jejich babička? Mrtvá a roztrhaná všude kolem.

Je konec. Ty můžeš jen sedět na troskách, které bývaly tvým domovem a způsobem, který trhá srdce všemu živému, smutně výt. V tom vytí je všechna bolest celého tvého milujícího psího srdce. Nechápeš, proč se svět najednou zbláznil. Tvůj psí mozek nedokáže pochopit, proč někdo měl potřebu vystřelit raketu a zničit tvůj domov a všechny, které miluješ.

O něco později se ukáže tvůj páníček, ale ty ho ze smutku ani nemáš sílu přivítat. Jsi příliš zničený tím, co se stalo a co kolem sebe vidíš.

I on vidí, že zatímco se snažil před cizími vojáky bránit svou vlast, tak přišel o všechno. Už nemá děti, nemá manželku, nemá matku, nemá dům. A nejspíš stejně jako pes Krym vůbec nechápe, jak k něčemu takovému mohlo dojít...Každý příběh by měl mít nějaký konec a to nejlépe šťastný. Tak tenhle ho tedy bohužel zatím nemá. Protože tohle není vymyšlená story, tohle se dnes stalo. A jistě se to na Ukrajině už stalo mnohokrát a ještě hodněkrát se to stane. Protože válka je vůl a člověk, co jí rozpoutal, je šílenec.


Zdroj: Ukraine.ua, TpyxaNewstémata článku:
autor:
datum vydání:
29. září 2022


Diskuze k článku „Tragický osud psa, který najednou přišel o všechno“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!