Turistika s nechodícím dítětem? Jde to!

článek je inzerce, nejde o odborný text
Milujete turistiku, dlouhé výšlapy, toulání po horách a podobně a bojíte se, že s příchodem nového člena rodiny s tím bude konec? Nemusíte!


Dětská nosítka a krosny

Existuje řada pomůcek, která vám umožní pokračovat ve vašich oblíbených aktivitách.

Cyklisté mohou za kolo “zapřáhnout” vozík (například Croozer), který je pohodlný i pro male miminko.

Pro pěší je řešením buď nosítko, nebo krosna na dítě.

Výhodou obojího je, že dítě je v bezpečí na těle rodiče a ten má přitom volné ruce. V klidu tak můžete na houby do lesa, nebo si třeba vyšlápnout na Sněžku.

S dítětem v nosítku můžete třeba i na lanovku. Je to mnohem bezpečnější, než ho držet v náručí

V nosítku je dítě přímo na těle nosiče a oba si mohou užít vzájemnou blízkost.

Nosítko je navíc lehoučké, skladné a tedy velmi praktické. Většinou bývá první volbou nosících maminek.

Tatínci sáhnou často raději po krosně.

Nevadí jim její větší váha a ocení úložné prostory a další vychytávky, které krosna nabízí – ať už je to umístění hydrovaku, úložný prostor, nebo možnost krosnu položit i s dítětem na zem a odpočinout si (krosna má samostojící konstrukci).

V nosítku i krosně je možné nosit klidně i 30 kg dítě, stačí jen vybrat ten správný typ. Jen pozor na to, že malá, nesedící miminka do krosny nepatří. Na ty je opravdu potřeba šátek, nebo nosítko. Krosna je vhodná cca od jednoho roku věku.

Pokud si nebudete jisti, jaké nosítko nebo krosnu vybrat, nejlepší způsob je zajít do půjčovny, vše i prohlédnout, osahat a vyzkoušet. Před nákupem je lepší si krosnu nebo nosítko zapůjčit a důkladně ji otestovat v terénu.

Půjčovna se hodí i tehdy, když je pro vás nákup krosny nebo nosítka zbytečná investice – potřebujete ho jen na týdenní dovolenou. Pak stačí vybrat si ten vhodný model (v půjčovně vám se vším poradí), složit vratnou kauci a můžete vyrazit na cesty. Po návratu pak jen zaplatíte za půjčovné.

Přejeme mnoho nachozených kilometrů i s vaším drobečkem!Článek je INZERCE, nejde o odborný text a informace v něm uvedené nemusí vyjadřovat názory redakce.
V případě Vašeho zájmu mít na www.priroda.cz svou reklamu nás neváhejte kontaktovat.

autor:
datum vydání:
31. července 2020


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru