Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Nadace Partnerství rozdělí 4,3 milionu korun na výsadby stromů

autor: Nadace Partnerství
Praha (28. listopadu 2007) – Projekty na výsadby stromů, utváření veřejných prostranství za účasti veřejnosti nebo ochranu biodiverzity mají opět možnost získat podporu z programu Strom života Nadace Partnerství, který v nadcházejícím roce rozdělí 4,3 milionu korun.

O grant do maximální výše 200 tisíc korun přitom mohou žádat občanská sdružení, obce, školy i jednotlivci. Program Strom života podporuje třetím rokem společnost Skanska, která na něj v letošním roce věnuje 6,1 milionu korun.

V letošním roce podpořil program Strom života Nadace Partnerství 125 projektů celkovou částkou 4 353 858 korun. Mezi úspěšnými žadateli byla občanská sdružení, obce, základní či mateřské školy, jednotlivci, ale třeba i římskokatolická farnost nebo několik středisek Junáka. V rámci svých projektů obnovovali zaniklé aleje a rozorané meze, omlazovali novými stromky přestárlé ovocné sady, upravovali veřejná prostranství, přispívali k ochraně vzácných přírodních lokalit a sázeli stromy podél cyklostezek.

Podobné projekty mají opět šanci získat finanční dotaci z programu Strom života Nadace Partnerství. „V roce 2008 rozdělíme více než 4 miliony korun, což je stejná částka jako v předchozích dvou letech. Většina prostředků je určena na výsadby stromů v obcích i ve volné krajině, podporujeme však i složitější projekty zabývající se například utvářením veřejných prostranství za účasti veřejnosti nebo interpretací místního dědictví,“ uvedla Mirka Drobílková z programu Strom života Nadace Partnerství.

K základním kritériím hodnocení podaných žádostí patří snaha o zapojení veřejnosti, realistický rozpočet či spolupráce s dalšími partnery. „V případě výsadeb dáváme důraz i na zajištění následné péče a volbu stanovištně vhodných druhů. Nepodporujeme například výsadby exotických druhů dřevin, k jakým patří túje, cypřiše či stříbrné smrky,“ dodala Drobílková. Žádosti o grant bude možné v příštím roce zasílat ke čtyřem uzávěrkám, nejbližší z nich je stanovena již na 18. ledna. Více informací žadatelé naleznou na internetové adrese www.stromzivota.cz.

kontakt:
Mirka Drobílková, program Strom života Nadace Partnerstvíbr tel.: 515 903 125, e-mail: mirka.drobilkova@nap.cz

autor:
Nadace Partnerství
email: info@nap.cz
www stránky: http://www.nap.cz/

datum vydání:
30. listopadu 2007


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.