I obyčejná tráva může být krásná

autor: Lenka Kadlíková
O víkendu se mi nechtělo sedět doma, tak jsem se po delší době vydala sama ven s fotoaparátem. Nakonec z toho vznikla tato krásná série fotek rozkvetlých travin.

V dnešní době anglických trávníků a vzorně posekaných luk v parcích už mnozí ani nevíme jak taková obyčejná tráva může krásně kvést.

Například Sveřep. Našla jsem ho u cesty mezi obilným polem a borovicovým hájkem který lemuje krásný písník. Nebo druhá kráska ozářená podvečerním sluncem rostoucí pod stromem blízko vodní strouhy tekoucí mezi dvěma lány polí Psineček. A nebo další krásná rostlina rostoucí poblíž.

Právě teď jsou traviny v plném květu. Chcete-li se pokochat krásou jejich květů vydejte se právě nyní do míst, kde se tráva neseče. Zjistíte, jak úžasně krásná může tráva být a že už nechcete na zahradě ten „ mrtvý“ anglický trávník a pár tůjek v rohu. Plno dekorativních travin příbuzných těm volně rostoucím se dá koupit snad v každém zahradnictví a nejsou náročné na pěstování.


autor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz

datum vydání:
15. června 2010


Diskuze k článku „I obyčejná tráva může být krásná“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.