Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

I obyčejná tráva může být krásná

autor: Lenka Kadlíková
O víkendu se mi nechtělo sedět doma, tak jsem se po delší době vydala sama ven s fotoaparátem. Nakonec z toho vznikla tato krásná série fotek rozkvetlých travin.

V dnešní době anglických trávníků a vzorně posekaných luk v parcích už mnozí ani nevíme jak taková obyčejná tráva může krásně kvést.

Například Sveřep. Našla jsem ho u cesty mezi obilným polem a borovicovým hájkem který lemuje krásný písník. Nebo druhá kráska ozářená podvečerním sluncem rostoucí pod stromem blízko vodní strouhy tekoucí mezi dvěma lány polí Psineček. A nebo další krásná rostlina rostoucí poblíž.

Právě teď jsou traviny v plném květu. Chcete-li se pokochat krásou jejich květů vydejte se právě nyní do míst, kde se tráva neseče. Zjistíte, jak úžasně krásná může tráva být a že už nechcete na zahradě ten „ mrtvý“ anglický trávník a pár tůjek v rohu. Plno dekorativních travin příbuzných těm volně rostoucím se dá koupit snad v každém zahradnictví a nejsou náročné na pěstování.
autor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
15. června 2010


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.