Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Seznamte se s památnými stromy Prahy – tak se jmenuje výstava o zelených velikánech hlavního města

autor: Aleš Rudl
Památné stromy mohou být cílem nejrůznějších vycházek nebo výletů a to jak pěšky, tak i na kole. O tom vás jistě přesvědčí výstava, která je koná celý měsíc březen v hale Škodova paláce na Praze 1.

Praha je známá především svým kulturním bohatstvím a architektonickými skvosty, ale i památné stromy zde mají své místo. Jsou nezastupitelnou složkou městské přírody, a zároveň živými pamětníky rychle se rozvíjejícího města. Ty nejstarší pocházejí z doby vlády Jiřího z Poděbrad.

Víte, pod korunou kterého stromu sedával první československý prezident Tomáš Garrigue Masaryk společně s Antonínem Švehlou? Znáte nejmohutnější a nejstarší pražský platan, pod kterým se konaly známé hudební koncerty? Nejen na tyto otázky vám výstava odpoví.

Panely s texty doplňuje mnoho fotografií památných stromů, které jsou zachyceny v různých ročních obdobích. Kde stromy rostou zjistíte na velké nástěnné mapě. Na výstavě jsou připraveny i všechny informační tabule, které byly k vybraným dřevinám během minulého roku umístěny. Nyní je jedinečná možnost vidět všechny na jednom místě a získat tak mnoho tipů na procházky za starými svědky minulosti.

Kdo raději jezdí na kole může využít některou z doporučených cyklistických tras, které spojují památné stromy v okrajových částech metropole. Shlédnout můžete celkem pět cyklistických tras, jejichž délky jsou v rozmezí 11 až 40 km a propojují více než 130 památných stromů.

Další informace o zelených velikánech metropole najdete na webu www.prazskestromy.cz, kde jsou o nich komplexní informace. Kdo si rád prohlíží obrázky, tak jistě nevynechá unikátní galerii stromů, kde se jednotlivé dřeviny mění v různých ročních obdobích.

Výstava se koná od 1. do 31. března 2011 v hale Magistrátu hl. m. Prahy v Jungmannově ulici 29/35 a je přístupná vždy od pondělí do čtvrtka od 8 do 18 h, v pátek od 8 do 16h. Připravena byla ve spolupráci s odborem ochrany prostředí pražského magistrátu.

autor:
Aleš Rudl
email: alesrudl@seznam.cz
www stránky: http://www.stromyprahy.cz

datum vydání:
22. února 2011


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.