Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Diktátor Muammar Kaddáfí a elektromobily

autor: Petr Kadlík
Libijského vládce Muammara Kaddáfího jsou plné noviny, ale víte že byl i příznivec elektromobilů?

I když v jeho případě nešlo asi ani tak o elektromobily jako takové, ale o jakákoliv moderní auta a vůbec "drahé západní hračky". Takoví už prostě podobní "lidoví vládci" jsou.

Základ elektromobilu byl populární Fiat 500, který podle řady speciálních požadavků upravila firma Castaga Milano v roce 2009. Motor o výkonu 34kW mohl tomuto malému "ekologickému Fiatu" o hmotnosti 1,5 tuny asi poskytovat relativně slušné jízdní vlastnosti, maximální rychlost měla být 160 km/hodině a dojezd na jedno nabití až 260 km. Cena tohoto drobečka - 100 000 Euro. Pro diktátora Kaddáfího ale samozřejmě směšná cena.

Pokud Vás zajímají současné fotografie tohoto zajímavého elektromobilu v rukou povstalců ale i další informace o voze tak navštivte italský server Corriere della Sera.

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
26. srpna 2011


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.