Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Kupujete úsporné spotřebiče? Tak neplýtvejte energií u svého PC?

autor: Petr Kadlík
Obchody jsou plné spotřebičů třídy A++, místo žárovek používáme úsporky, autům se snižuje spotřeba. A co snížit spotřebu elektřiny vašeho PC?

Na počítačovém serveru ROOT se zaměřili na zajímavý "ekologický" výzkum - jaký vliv na spotřebu elektrické energie mají zapnuté grafické efekty operačního systému. Jde o efekty typu přesun oken se zobrazovaným obsahem, průhledné nabídky menu, efektně rozbalované a mizející nabídky menu a tak. Tedy nic, co má reálný vliv na použitelnost počítače, ale díky čemu počítač "vypadá lépe" a co má proto většina lidí standarně zapnuté.

Výsledky průzkumu jsou velmi zajímavé, i bez toho aby se s počítačem cokoliv dělalo dělá rozdíl spotřeby energie kolem 10%, při práci s počítačem to ještě větší rozdíl! To už se na účtu za elektřinu dokáže projevit. A pokud místo stolního PC využíváte notebook, tak vypnutím efektů samozřejmě prodloužíte i dobu jeho chodu na baterie.

Takže příště až si budete pořizovat nějaký úsporný elektrický spotřebič tak zkuste také zauvažovat, jestli zbytečně "nespalujete" elektřinu i jen tím jak máte nastavený počítač...

Celý článek: Root.cz.

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
8. října 2011


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.