Nadace Partnerství představí sadu cyklooblečení a nový seriál akcí Krajem vína

autor: Nadace Partnerství
Praha (2. února 2012) – Na pražském holešovickém výstavišti již příští čtvrtek začíná tradiční mezinárodní veletrh cestovního ruchu Holiday World, na němž představí Nadace Partnerství poslední sérii cyklistického oblečení, certifikaci cyklistických služeb Cyklisté vítáni a novinky ze stezek Greenways. Tou nejpodstatnější novinkou je nový seriál cykloturistických akcí Krajem vína.

„Na rozvoji Moravských vinařských stezek pracujeme více jak deset let, během kterých jsme organizovali desítky propagačních cyklovýletů a cyklojízd. Pro tento rok jsme se rozhodli připravit seriál cykloturistických akcí, které v průběhu roku představí vinařské stezky jednotlivých podoblasti jižní Moravy,“ říká Luboš Kala z Nadace Partnerství. Seriál cykloturistických akcí Krajem vína nabídne celkem čtyři jednodenní cyklistické akce – Májové putování Modrými horami a okolím, Otevírání vinařských stezek s ČRo Brno, Po vinařských stezkách Kyjovského Slovácka a oblíbenou Tour de burčák. „Podrobnosti k akcím ještě dolaďujeme, ale chceme, aby byly vzájemně provázány soutěžemi a dalšími bonusy pro pravidelné návštěvníky,“ vysvětluje Luboš Kala. První akcí seriálu bude Májové putování Modrými horami, které se uskuteční 19. května 2012. Trasa provede účastníky atraktivním vinařským regionem skrz vinohrady a sklepní uličky a nabídne několik zastávek nejen ve vinařských sklípcích.

Dalším lákadlem na stánku Nadace Partnerství bude série cyklistických dresů, kalhot a bund s motivy vinařských stezek a certifikace Cyklisté vítáni, které je již k dispozici i v e-shopu Nadace Partnerství. „Dresy jsme ve spolupráci s designerem Markem Detkem navrhovali v loňském roce a myslím, že se nám podařilo vytvořit opravdu atraktivní sérii,“ říká koordinátor programu Greenways Nadace Partnerství Juraj Flamik. „Ačkoliv to první pohled nemusí odhalit, tak každá linka, která se na dresech objevuje, vychází z loga Moravských vinařských stezek nebo certifikace Cyklisté vítáni,“ doplňuje Flamik.

Na veletrhu také Nadace Partnerství představí již zaběhnutou certifikaci Cyklisté vítáni, kterou provozuje od roku 2005. „Řada regionů ČR již nabízí služby se značkou usměvavého kola v dostatečné hustotě i různorodosti. Pro cykloturisty je ideální vzdálenost mezi nimi do 20 až 30 km. Takový region pak disponuje dostatečným zázemím pro cyklistické návštěvníky, což se projeví na jeho návštěvnosti,“ vysvětluje koordinátor certifikace Cyklisté vítáni Petr Kazda s tím, že mezi tyto regiony patří například Jihomoravský kraj, Jihočeský kraj a severní Čechy.

Prezentační místo Nadace Partnerství je opět součástí výstavní plochy agentury CzechTourism a návštěvníci jej naleznou pod číslem LK201.autor:
datum vydání:
6. února 2012


Diskuze k článku „Nadace Partnerství představí sadu cyklooblečení a nový seriál akcí Krajem vína“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!