Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Pokryje etanol ze slámy hlad po benzínu v EU?

autor: Lenka Kadlíková
Pomocí biologického postupu chce společnost Clariant vyrábět biopaliva z obnovitelných surovin, které nejsou vhodné ani k výživě člověka, ani jako krmivo pro dobytek.

Jak uvedlo minulý týden Spolkové ministerstvo pro vzdělání a výzkum, ministryně Dr. Annette Schavan v bavorském Straubingu slavnostně zahájila provoz demonstračního zařízení, které by mělo ze slámy a jiných polních odpadů vyrábět 1 000 tun bioetanolu ročně. „Toto zařízení velmi efektně ukazuje, že produkty tradičně vyrobené z ropy lze se stejnou hodnotou vyrábět i z biomasy“, uvedla Dr. Schavan při slavnostním otevření. Projekt tak poskytne významný přínos ve smyslu udržitelné bioekonomiky. Ve srovnání s konvenčními pohonnými hmotami redukuje bioetanol emise skleníkových plynů škodících klimatu až o 95 %. Jenom díky nadbytečné slámě v EU by mohlo být pokryto až 30 % evropské potřeby benzínu, zdůraznila ministryně.

autor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
26. července 2012


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Bejvávalo.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.