Pokryje etanol ze slámy hlad po benzínu v EU?

autor: Lenka Kadlíková
Pomocí biologického postupu chce společnost Clariant vyrábět biopaliva z obnovitelných surovin, které nejsou vhodné ani k výživě člověka, ani jako krmivo pro dobytek.

Jak uvedlo minulý týden Spolkové ministerstvo pro vzdělání a výzkum, ministryně Dr. Annette Schavan v bavorském Straubingu slavnostně zahájila provoz demonstračního zařízení, které by mělo ze slámy a jiných polních odpadů vyrábět 1 000 tun bioetanolu ročně. „Toto zařízení velmi efektně ukazuje, že produkty tradičně vyrobené z ropy lze se stejnou hodnotou vyrábět i z biomasy“, uvedla Dr. Schavan při slavnostním otevření. Projekt tak poskytne významný přínos ve smyslu udržitelné bioekonomiky. Ve srovnání s konvenčními pohonnými hmotami redukuje bioetanol emise skleníkových plynů škodících klimatu až o 95 %. Jenom díky nadbytečné slámě v EU by mohlo být pokryto až 30 % evropské potřeby benzínu, zdůraznila ministryně.autor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz

datum vydání:
26. července 2012


Diskuze k článku „Pokryje etanol ze slámy hlad po benzínu v EU?“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.