Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Někdy je lepší nepomáhat

autor: Petr Kadlík
Zvlášť když člověk nějakému oboru nerozumí a řídí se jenom lidskými city. Jedna čapí rodinka by o tom mohla vyprávět, zásahy lidí 'co to mysleli dobře' jim dost zkomplikovala život a připravila je o mláďata.

Na komíně Jedovnici na Blanensku žije rodina bílých čápů a jejich život sledovala webkamera. Jenomže místo toho aby se lidé těšili sledováním života čápů tak je začali 'chránit'. Záchranáři tak museli řešit upozornění že ptáci zmokli a zmrznou, případně že má čáp zlomenou nohu (jinak by přece nestál jen na jedné ale na obou).

Snaha 'pomoci' nakonec vyvrcholila pádem dvou mladých letu ještě neschopných čápů z hnízda na zem a zbytečným snesení dvou zdravých ptáčat z hnízda. Spadlá ptáčata se dokázala do hnízda nakonec vrátit, ale snesená skončila v péči záchranné stanice.

Celý příběh si můžete přečíst na iDnes.cz.

Máte podobné zkušenosti? Podělte se o ně s námi v debatě.

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
13. srpna 2012


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.