Pohádkové safari v chomutovském Zooparku

autor: Mgr. Jana Hájková
Jedna z akcí pro děti, kterou si určitě užijete. Se spoustou pohádkových bytostí, zvířecích postav a s originálními kulisami.

Pohádkové safari pořádá Zoopark v Chomutově každý rok v srpnu. Tato akce patří mezi ty hojně navštěvované. Dva víkendové páteční a sobotní večery patří především dětem. Letos se tato akce konala 10. a 11. a nyní 17. a 18. srpna. „Soupravy Safari expres a Lokálky Amálky budou opět vyjíždět každou půl hodinu vždy od 19:00 do 23:00 hodin do říše pohádek!“ (zdroj: 1)

Návštěvníci zooparku znají jak vozy žlutého Safari expresu, tak i menší a barevnější Lokálku Amálku. Safari expres vyráží během léta v pravidelných časových intervalech s návštěvníky, kteří si chtějí prohlédnout chomutovský Zoopark trochu jinak. Kromě vlastního areálu zoologické zahrady se tak lidé mohou podívat do výběhu Eurosafari, kde se v prostoru volně pohybují nejrůznější zvířata evropského a asijského původu. „Návštěvnici se do Eurosafari mohou dostat pouze safari soupravou a spatří zde například zubry, koně Převalského, skotský náhorní skot, pratury, jeleny či muflony. Jízdy Eurosafari jsou závislé na přízni počasí. Pokud je deštivo, terén je rozmoklý a hrozí uvíznutí celé soupravy v bahně, proto je lepší se informovat na aktuální situaci předem.“ (zdroj: 1) Safari expres jezdí i během ostatních letních víkendů na tzv. noční vyjížďky, kdy máte možnost poznat zvířata, která žijí převážně nočním životem. Lokálka Amálka vás zase běžně sveze jen po trase, která je ve vlastním areálu Zooparku, kde tedy uvidíte výběhy jinak než jen při chůzi po svých.

Tenhle víkend ale proběhne již zmiňovaná letošní akce s názvem Pohádkové safari. Máte tedy poslední možnost zakoupit si lístky v předprodeji. Jeden vyjde na sto korun na osobu, přičemž nezáleží na věku. Jak jsou čtenáři informováni na stránkách Podkrušnohorského Zooparku, tak „k dispozici jsou již jen časy 22:00 a 22:30 pro oba dny.“ S malými dětmi je tento čas již trochu problémový. Ale nebojte se, určitě neusnou.

Z minulých ročníků mohu říci, že ani dospělí se nudit nebudou. Většinou jezdí tři druhy dopravních prostředků. Kromě zmiňovaného Safari Expresu a Lokálky Amálky je to ještě koňský povoz, kde jsou zapřaženi dva koně shirské. Osobně si ale myslím, že je pro ně nerovný terén při minimálním osvětlení v noci celkem nebezpečný. Navíc světla jsou zhasínána, aby nebyli prozrazeni např. schovaní čerti. Naštěstí se zatím žádnému z koní při této akci nic nestalo.

V minulých letech jste na této akci mohli vidět kromě čertů, andělů i se samotným Amorem, vodních víl a vodníků nebo loupežníků také třeba permoníky, smrtku s oběšencem na šibenici či tygra (s botaskami :-) ). Potkáte i čarodejnice, které zavírají děti do klece, dokud jim neřeknou básničku nebo nezazpívají. U čarodějnic bych doporučovala, aby tatínkové nebo maminky šli své ratolesti do klece doprovodit, aby si i ti nejmenší Pohádkové safari užili a neměli z něj noční můry. A u těch starších to stejně vidím tak, že dělají hrdiny, ale přitom se nenápadně choulí ke svým nejbližším s malou dušičkou uvnitř sebe. A předloni se zúčastnili i Křemílek s Vochomůrkou, kteří nechali návštěvníky zazpívat svou nejoblíbenější písničku „Jak zasadili semínko“.

Jako doprovodné kulisy mají účinkující pohádkové bytosti kromě kostýmů i nejrůznější rekvizity. Čarodějnice uvidíte s košťaty, loupežníci mají bambitky a kanóny a třeba permoníci kopali s kladívky a lopatami.

Nezapomeňte také prosím, že všechny dopravní prostředky začínají i končí svou jízdu až v cíli, potažmo startu u restaurace Tajga. I když na chvíli zastaví, např. aby zavřeli bránu, nepočítejte s tím, že se vám povede (zvláště pojede-li vás víc) zavčasu z vozu vystoupit. Takto jsme si odnesli další vtipný zážitek z loňské jízdy, kdy jsme chtěli být dříve doma. Ovšem stihla vystoupit pouze maminka a ostatní příbuzní jeli Safari expresem po zavření brány a vůdcovském zavelení paní průvodkyně „Nevystupovat!“ dál. Maminka jediná měla baterku a naši známí nejsou z Chomutova, takže by se lehce mohlo stát, že v noci na kilometrové trase domů zabloudí. S baterkou se jim tedy maminka vydala v ústrety a jejich setkání bylo komentováno slovy: „Hele, to je bludička.“ - „Ne, to bude kolo, to jede moc rychle.“

Všem zúčastněným tedy přeji, ať se vyvede počasí (bude-li pršet a terén bude rozmáčený, soupravy pravděpodobně raději nevyjedou) a při samotné akci spoustu nezapomenutelných zážitků.

Zdroje informací: 1) hrf http://zoopark.czwww.zoopark.czautor:
datum vydání:
16. srpna 2012


Diskuze k článku „Pohádkové safari v chomutovském Zooparku“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!