Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

ZOO Dvůr Králové byla vyloučena ze světové asociace ZOO WAZA

autor: Petr Kadlík
Dvorská ZOO patřila mezi nejnavštěvovanější zoologické zahrady v republice. V posledních letech ale udělala několik problematických rozhodnutí, která vedla ke snížení návštěvnosti a nyní navíc i k vyloučení z asociace WAZA.

Výkonný ředitel asociace WAZA (World Association of Zoos and Aquariums) Geralda Dicka k tomu prohlásil: "Rada WAZA došla k závěru, že specifické podmínky nebyly naplněny. Členství ZOO Dvůr Králové proto bylo ukončeno pro neschopnost splnit standardy reprezentované etickým kodexem WAZA". Konkrétně šlo o porušení etického chování v souvislosti s řadou převozů zvířat. Vedení ZOO bylo upozorněno co je potřeba zlepšit, ale dlouhodobě k žádnému zlepšení nedocházelo.

Informaci o vyloučení z asociace WAZA přinesla Česká televize, na jejích stránkách si můžete celou reportáž prohlédnout.

Spolu s již starším dobrovolným vystoupením ZOO Dvůr Králové z Evropské asociace zoologických zahrad to také znamená nutnost vrátit řadu zapůjčených zvířat a ZOO tak pomalu přestává plnit jednu ze svých funkcí - zachování genofondu ohrožených druhů. Přesto ale ředitelka ZOO Dana Holečková označuje toto vyloučení za okrajovou záležitost...

Kromě problémů s mezinárodními asociacemi má ale ZOO Dvůr Králové problémy i s trvale klesající návštěvností. Jejím důvodem je velmi kontroverzní uzavření části ZOO pro pěší návštěvníky a naopak jejím otevření pro osobní automobily jako autosafari. Přes to všechno je ale zřizovatel ZOO Dvůr Králové - Královéhradecký kraj - se způsobem vedení ZOO Dvůr Králové její ředitelkou spokojený a její způsob řízení stále plně podporuje.

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
29. srpna 2012


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.