Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Fasáda pražského domu vyčistí za rok 1 mld. metrů krychlových vzduchu

autor: Lenka Kadlíková
Sněhobílá fasáda domu v dopravně exponované ulici Pod Kaštany (Praha 6) vyčistí za jeden rok přibližně jednu miliardu (1 000 000 000) metrů krychlových pražského vzduchu od škodlivin z automobilové dopravy a dalších znečisťujících zdrojů. Mramorový obklad fasády representativní Villy Bianca byl očištěn od nečistot a ošetřen fotokatalytickým nátěrem FN®, který vyvinula česká nanotechnologická firma Advanced Materials-JTJ s.r.o.

Majitelé objektu tak získali fasádu, jejíž povrch zůstane dlouhodobě čistý, nebudou se na něm usazovat saze a špína ze znečistěného ovzduší, ani nebude porůstat zelenou řasou. Investice majitelů v řádu několika desítek tisíc korun však přispívá nejenom k dlouhodobému udržení hezkého vzhledu jejich domu, ale také ke zlepšování životního prostředí.

Více na www.ekobydleni.eu

autor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
19. září 2012


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.