Provoz Rýchorské boudy bude zachován, mění provozovatele

autor: Mgr. Radek Drahný
Začátkem května změní Rýchorská bouda provozovatele. Nově jím bude Alena Dušková z Velké Úpy, která provozuje penzion Supraphon. Z důvodu předávání objektu a nutných inventur bude Rýchorská bouda několik dní uzavřena. Nový nájemce ji hodlá otevřít hned 1. května.

„Jsem rád, že se nám podařilo najít nájemce, který chce provozovat tuto tradiční boudu na hřebenu Rýchor,“ říká ředitel Správy KRNAP Jan Hřebačka. „Navíc je pro nás potěšující, že nový provozovatel má zájem do jisté míry zachovat ekovýchovný program, který je dle mého názoru rodinným stříbrem Rýchorské boudy,“ dodal. „Otevřeme hned 1. května,“ říká budoucí nájemce Alena Dušková. „Chceme lidem nabídnout služby bufetu, na který jsou zvyklí, a do budoucna i restaurace. Nabídneme i ubytování, a to za hubičku, tedy levné ubytování pro všechny. Plánujeme se zaměřit jednak na školní skupiny, na sportovce, ale třeba i rodiny s dětmi. Pokusíme se navázat na dřívější programy s ekologickou tematikou a nabídnout je i našim klientům,“ upřesnila Dušková.

Správa KRNAP provozovala Krkonošské středisko ekologické výchovy Rýchorská bouda od roku 1976 a nabízela v něm ubytovací služby s programem zaměřeným na ekologickou výchovu. V souvislosti s nutností hledání úspor jsme ale do podzimu loňského roku byli nuceni hledat nájemce, který by boudu nadále provozoval ve své režii. Rýchorská bouda byla Správou KRNAP v minulých letech dotována částkou v rozmezí od 2,5 do 2,9 milionu korun ročně. Přes všechnu snahu se ztrátu nepodařilo snížit pod 1,9 milionu korun.autor:
datum vydání:
11. dubna 2013


Diskuze k článku „Provoz Rýchorské boudy bude zachován, mění provozovatele“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!