Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Exkluzivní premiéra na Viasat Nature: Království rostlin

autor: Karel Kapinus
Připojte se k legendárnímu přírodovědci Siru Davidu Attenboroughovi na Viasat Nature a objevte mikroskopický, kouzelný svět rostlin, který je pouhým okem neviditelný. Díky revolučním filmovým technikám uvidíte tento neuvěřitelný svět na televizních obrazovkách vůbec poprvé - odhalíte pravou podstatu rostlin jako tvorů, kteří jsou každým coulem stejně dynamičtí a agresivní, jako zvířata.

Seriál se natáčel na naprosto jedinečném místě, kde je mikrokosmos celého rostlinného světa a kde je zastoupeno asi 90 % všech známých druhů rostlin: v britské Národní botanické zahradě Kew Gardens, jen kousek od centra Londýna. Natáčelo se v průběhu celého jednoho roku, takže v tomto naprosto unikátním seriálu uvidíte nový pohled na svět rostlin – a to od těch nejbizarnějších okamžiků, až po ty nejkrásnější.

Nádherné záběry ilustrují Davidův nezaměnitelný vypravěčský styl, když odhaluje nové poznatky na cestě, kterou rostliny urazí od svých prvních okamžiků v půdě, až po zaujmutí zásadního místa, které jim v přírodě patří. Attenborough odhaluje mikrokosmos, který je pro nás neviditelný, kde se hmyz krmí a rozmnožuje, kde květiny fluoreskují a kde spolu rostliny navzájem, a zároveň i se zvířaty, komunikují za pomoci vůně a zvuku. Ukáže vám také mimořádná zvířata a houby, které jsou se světem rostlin neodmyslitelně spjaty – počínaje můrami a netopýry a drobnými, jedovatými žábami, obřími želvami a houbami, které mohou ovládat mysl, konče.

Sir David Attenborough říká: „Jedna z nejkrásnějších věcí, které na natáčení rostlin existují, je fakt, že můžete odhalit skryté aspekty jejich života". Království rostlin je naprosto průlomový seriál, ve kterém jsou hrdiny rostliny, které vyprávějí své příběhy a předvádějí strhující show. Toto velkolepé dobrodružství je natolik propracované a podmanivé, že si získá doslova každého, dokonce i ty největší odpůrce zahradničení.

Seriál je k vidění každé pondělí ve 21:00, 6. května – 27. května na stanici Viasat Nature

autor:
Karel Kapinus
www stránky: http://www.chillicom.cz

datum vydání:
14. května 2013


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.