Volte Miss louka!

autor: Mgr. Radek Drahný
Soutěž o nejkrásnější krkonošskou louku pořádá KRNAP letos už po čtvrté. Svou oblíbenou louku může nominovat každý – majitel, nájemce nebo jen procházející turista – a to až do 31. srpna.

Každá nominace by měla představovat tu „vaši“ louku – co pro vás znamená a čím je výjimečná. Které živočišné či rostlinné druhy louka hostí, jaký je z ní výhled, jaké časy již pamatuje, ve kterém ročním období je pro Vás nejkrásnější Způsoby ztvárnění příběhu mohou být rozmanité stejně, jako je pestrý život na louce. Osobitě pojatý literární příběh doplňte pohledem na louku (současné a staré fotografie, kresby, akvarely, detaily lučních květin). Přihlášku může poslat vlastník louky, ten, kdo na ní hospodaří, i ten, který ji zná pouze z pohledu poutníka. Soutěžit mohou travní porosty bez ohledu na způsob obhospodařování – louky i pastviny. Do přihlášky nezapomeňte uvést pomístní název louky, její zákres v mapě, slovní popis lokality, vaše jméno a příjmení, adresu, kontaktní telefon nebo e-mail, váš vztah k louce. Z přihlášených příběhů luk vybere odborná porota ty nejzdařilejší (výtvarné zpracování, originalita, botanická hodnota louky…), které představíme v říjnovém čísle Krkonoše+Jizerské hory. Oceněná louka se budou moci pyšnit dřevěnou cedulkou s titulem Nejkrásnější krkonošská louka.

Přihlášky zasílejte do 31. srpna 2013 pod heslem Miss louka na adresu Správa KRNAP, oddělení ochrany přírody, Dobrovského 3, 543 01 Vrchlabí, nebo e-mailem na adresu misslouka@krnap.cz.

Titul Miss louka za rok 2010 získal Lukáš Neklan z Vrchlabí pro krkonošskou louku obklopující typickou krkonošskou boudu s popisným číslem 166, která se nachází na enklávě Bönischových Bud nad Černým Dolem. Nejkrásnější krkonošskou loukou pro rok 2011 se stala „louka nad náhonem“ v Dolním Maršově. Dřevěná tabulka s nápisem Miss louka 2012 bude zdobit louku nenápadně schovanou ve vlhkém dolíku pod lesem, nedaleko silnice stoupající na Benecko, ve Štěpanické Lhotě. Která louka to bude letos, můžete ovlivnit i vy.autor:
datum vydání:
11. června 2013


Diskuze k článku „Volte Miss louka!“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!