Kozy pracující pro Amazon a Google

autor: Petr Kadlík
Velké internetové společnosti jsou v mnoha pohledech 'jiné' než běžné zavedené firmy a nebojí se ekologických řešení problémů. Například pokud potřebují posekat trávníky, tak si místo týmu zahradníků se sekačkami najmou kozy.

Přesně takhle sekání trávy v okolí své firmy vyřešila japonská pobočka Amazonu sídlící v prefektuře Gifu. Kolem budovy firmy je cca 3750 m2 trávy, kterou bylo potřeba posekat. Místo zahradníka jezdícího na motorové sekačce ale firma Amazon tento problém vyřešila půjčením několika koz z místní farmy. Kozy se o zeleň v okolí Amazonu budou 'starat' jednou týdně až do konce října. Prostor pro kozy je samozřejmě ohraničen plotem, pro lepší identifikaci dostala každá koza identifikační kartu jako běžný zaměstnanec.

Fotogalerie k článkuKozy v Amazonu - klikněte pro zobrazení detailuKozy v Amazonu - klikněte pro zobrazení detailuKozy v Amazonu - klikněte pro zobrazení detailu

Podobné řešení ale není u internetových firem nic nového. Už v roce 2009 si americký Google najal stádo 200 koz, které 'sekalo' a zároveň i hnojilo půdu v okolí jeho sídla v Kalifornii. Zástupce Google tehdy prohlásil, že podobný typ údržby zeleně je stojí stejně jako sekačky ale mnohem lépe se na to dívá :-)

U nás není podobná péče o zeleň nic mimořádného, nicméně o tom že by jí využívaly velké firmy nezabývající se zemědělstvím kolem svých sídel nevím. Znáte snad nějakou takovou?

Zdroj: ITmedia.co.jp
autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz

datum vydání:
6. září 2017


Diskuze k článku „Kozy pracující pro Amazon a Google“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.