Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   obchod Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   plastikové modely Plastikáče.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

 
 
 
 

Kozy pracující pro Amazon a Google

Velké internetové společnosti jsou v mnoha pohledech 'jiné' než běžné zavedené firmy a nebojí se ekologických řešení problémů. Například pokud potřebují posekat trávníky, tak si místo týmu zahradníků se sekačkami najmou kozy.

Kozy v Amazonu - klikněte pro zobrazení detailuKozy v Amazonu
zdroj: ITmedia.co.jp
Přesně takhle sekání trávy v okolí své firmy vyřešila japonská pobočka Amazonu sídlící v prefektuře Gifu. Kolem budovy firmy je cca 3750 m2 trávy, kterou bylo potřeba posekat. Místo zahradníka jezdícího na motorové sekačce ale firma Amazon tento problém vyřešila půjčením několika koz z místní farmy. Kozy se o zeleň v okolí Amazonu budou 'starat' jednou týdně až do konce října. Prostor pro kozy je samozřejmě ohraničen plotem, pro lepší identifikaci dostala každá koza identifikační kartu jako běžný zaměstnanec.

Fotogalerie k článkuKozy v Amazonu - klikněte pro zobrazení detailuKozy v Amazonu - klikněte pro zobrazení detailuKozy v Amazonu - klikněte pro zobrazení detailu

Podobné řešení ale není u internetových firem nic nového. Už v roce 2009 si americký Google najal stádo 200 koz, které 'sekalo' a zároveň i hnojilo půdu v okolí jeho sídla v Kalifornii. Zástupce Google tehdy prohlásil, že podobný typ údržby zeleně je stojí stejně jako sekačky ale mnohem lépe se na to dívá :-)

U nás není podobná péče o zeleň nic mimořádného, nicméně o tom že by jí využívaly velké firmy nezabývající se zemědělstvím kolem svých sídel nevím. Znáte snad nějakou takovou?

Zdroj: ITmedia.co.jp

Debata k článku 'Kozy pracující pro Amazon a Google'

Reklama

Tapety na plochu


tapeta Žirafa

Vyhledávání


Reklama

Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.


© 2004 - 2019 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
  • napište nám
  • vtipy o zvířatech
  • o nás

  • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
    Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz