Nový adresář místních zemědělců přímo do vašeho mobilu

autor: Hnutí DUHA
Místní jídlo a zdravý životní styl jsou zase o kousek blíž.

pátek 19. července 2013 Mobilní aplikaci adresáře drobných zemědělců, kteří poslytují přímý prodej zdravých potravin, dnes spustilo Hnutí DUHA. Každý si tak nyní může kdykoli a kdekoli vyhledat svého nejbližšího farmáře. Stačí mít u sebe chytrý telefon se systémem Android a nainstalovat si naši aplikaci Adresář farmářů . Po vyhledání aktuální polohy uživatele se na mapě zobrazí všichni nejbližší prodejci nebo třeba jen ti, kteří nabízejí, co právě spotřebitel hledá.

Ekologové a lékaři včera zveřejnili výsledky nedávného evropského průzkumu výskytu glyfosátu v lidských tělech [1]. Ukázal, že polovina z testovaných osob (v ČR ještě více) má ve svém těle tento nebezpečný herbicid, který se široce používá v zemědělství. Glyfosát, známý pod obchodní značkou Roundup, je toxický - narušuje funkci hormonů a zvyšuje pravděpodobnost genetických mutací, rizika rakoviny a problémů v těhotenství. Poškozuje vodu i přírodu. Přitom je pouze jednou z mnoha z látek, která se v nebezpečném toxickém koktejlu obsaženém v potravinách dostává do lidského organismu.

Zbytečné nadužívání pesticidů v zemědělství spolu s častými skandály týkajícími se kvality a bezpečnosti potravin jsou jasným důvodem proč nakupovat kvalitní zdravé místní potraviny, ideálně pocházející z ekologického zemědělství. Místní potraviny mají jasný původ, jsou čerstvé a navíc nepotřebují kvanta ropy k tomu, aby se dostaly z pole na talíř.

Mobilní aplikace navazuje na webové stránky www.ceskebiopotraviny.cz. Ty nabízejí adresář zemědělců, kteří prodávají zdravé místní potraviny přímo ze dvora, případně s nimi dojíždějí pravidelně do větších měst nebo nabízejí odkup bedýnek. Adresář obsahuje více než 400 aktuálních kontaktů. Jeho mobilní aplikace je dalším krokem Hnutí DUHA, kterým podporuje jídlo zblízka, místní venkovskou ekonomiku a pomáhá spotřebitelům ve zdravém nákupu potravin. Vznik aplikace podpořila veřejná sbírka obchodů Nadace Veronica. Proč a jak nakupovat místní potraviny a celkově “ozelenit” svůj životní styl, to zjistí spotřebitelé také na novém webu Hnutí DUHA spotrebitel.hnutiduha.cz. Web pokrývá široké spektrum témat a na jednom místě tak přehledně radí lidem v nejrůznějších oblastech – od nakupování přes zelenou domácnost až po způsoby trávení volného času. Jeho účelem je nejenom nabídnout dostatek zajímavých a užitečných informací, ale také vyvrátit častý omyl, a sice že chovat se zodpovědně k životnímu prostředí vyžaduje velké oběti. Často je to právě naopak a k přírodě šetrné chování šetří náš čas, nervy i peníze.

Klára Havlová z Hnutí DUHA řekla:

“Díky naší mobilní aplikaci adresáře farmářů a novému spotřebitelskému webu může být pro každého zase o kousek snazší žít zdravěji a šetrněji k přírodě. Svého nejbližšího místního farmáře si od nynějška můžete najít kdykoli a kdekoli. Mobilní aplikace vám pomůže nakoupit čerstvé a kvalitní potraviny od místních zemědělců a nový web zase nabízí spoustu zajímavých informací o tom, jak celkově zlepšit životní styl tak, aby byl šetrnější nejen k přírodě, ale také k naší peněžence. Žít zdravě a odpovědně je totiž mnohem snazší, než si většinou lidé myslí. Šetří to zdraví, nervy, peníze – a samozřejmě i přírodu.”autor:
datum vydání:
19. července 2013


Diskuze k článku „Nový adresář místních zemědělců přímo do vašeho mobilu“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!