První psí taxi na světě

autor: Petr Kadlík
Na jízdě taxíkem z letiště do hotelu většinou není nic zajímavého. Tedy, pokud to není sněžný hotel v Norsku a jako taxi neslouží saně, tažené psím spřežením.

Přesně takhle se totiž rozhodnul dopravovat své hosty z letiště sněžný hotel Kirkenes. Pokud si dopravu "prvním psím taxi" objednáte, tak Vás bude hned po vystoupení z letadla čekat nezapomenutelná jízda na saních, tažených aljašskými husky. Cesta do hotelu krásnou zasněženou norskou krajinou trvá 45 minut, aby při ní turisté příliš nevymrzli tak je pro ně samozřejmě připraveno i teplé oblečení.

Organizace psího taxi prý nebyla vůbec snadná, schválit ho museli jak místní orgány ochrany životního prostředí, tak z důvodu blízké ruské hranice i bezpečnostní složky.

Psí spřežení je připraveno i pro hosty hotelu k vyjížďkám po okolí za soby a místní divokou přírodou. Je také možné naučit se zde vodit psí spřežení a stát se tak opravdovým musherem. Hotel Kirkenes Snowhotel má pro takové služby k dospozici 200 psů, takže není potřeba obávat se že by zde snad docházelo k nějakému nadměrnému přetěžování psů.

Ale jestli už začínáte balit a hledat na mapě kde hotel leží, tak si nezapomeňte vzít i dostatek peněz. Jen samotná jízda "psím taxi" z letiště do hotelu stojí 372 dolarů. Jestli to za to stojí je už a vás :-)

Ukázka jak to v samotném sněžném (spíš ledovém) hotelu Kirkenes vypadá:autor:
datum vydání:
12. února 2014


Diskuze k článku „První psí taxi na světě“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!