Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Do přírody s kočárkem – Krkonoše

autor: Lenka Kadlíková
Tipy na zajímavé kratší trasy Krkonoších, které v pohodě zvládnete s kočárkem, na vozíku či s jiným tělesným handicapem.Ze Špindlerova Mlýna do Dolu Bílého Labe

Nepříliš frekventovaná cesta podél Bílého Labe je vhodná pro seniory a osoby pohybující se s holemi. Je sjízdná pro kočárky i pro mechanické a elektrické vozíky. Začátek trasy najdete ve Špindlerově Mlýně u Bílého mostu. Vhodné je zaparkovat na parkovišti P3 u lanovky na Medvědín. Trasa celá vede po asfaltovém povrchu po břehu Bílého Labe. Délka trasy v jednom směru je 6 km, stoupání je táhlé a vyžaduje dobrou kondici, převýšení je 250 m. Trasa končí u boudy U Bílého Labe. Zhruba 1 km před koncem trasy je upravené návštěvnické místo zvané U Svozu, kde jsou informační panely s popisem místních zajímavostí, dětské hřiště a veřejné ohniště.

Zajímavosti a okolí: horská řeka Bílé Labe s vodopády a kaskádami, výhledy na okolní svahy Kozích hřbetů
Místa pro občerstvení a nouzový úkryt na trase: město Špindlerův Mlýn, Bouda u Bílého Labe (bariérová, ale je zde terasa), přístřešek U svozu.


autor:
Lenka Kadlíková
email: lenka@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
15. července 2017


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Debata k článku Do přírody s kočárkem – Krkonoše


Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.

 Naše další projekty: