Jak vybrat psí plemeno do rodiny

autor: redakce Příroda.cz
Touží vaše děti po psovi? A přemýšlíte o tom, že byste jim ho pořídili? Pak si určitě přečtěte následující článek.

Vybrat tu správnou rasu psa rozhodně není tak jednoduché, jak by se na první pohled mohlo zdát. Ale ještě než s tím vůbec začnete, raději si znovu si připomeňte, že pes není hračka. Pokud tedy vaše potomky po určité době přestane bavit, nelze ho jen tak odložit do krabice či skříně. Dále platí, že čím větší pes je, tím vyšší jsou náklady na veterinární péči, krmivo a tak dále. Jinak řečeno – dřív než si domů pořídíte například bernardýna, dobře si spočítejte, zda to váš rodinný rozpočet unese.

Podíváme-li se na žebříček nejoblíbenějších psí plemen v České republice, zjistíme, že první příčku okupuje labradorský retrívr. Na druhém místě se umístil německý ovčák a pomyslnou bronzovou medaili získal yorkshirský teriér.

Všichni výše jmenovaní psi jsou k dětem nepochybně velmi vhodní. Mnozí lidé se pro ně však nadchnou natolik, že zapomenou, že i tyto rasy mají určité specifické potřeby. Tak třeba německý ovčák vysloveně miluje práci a vyžaduje častý kontakt se svým pánem. Yorkshirský teriér zase „klame tělem“ – je sice malý, ale navzdory tomu musí mít spoustu pohybu a v neposlední řadě také pevnou ruku při výchově (jinak vám rychle přeroste přes hlavu).

Proto doporučujeme neřídit se svými emocemi (jaký pes se vám nejvíc líbí atd.) ani výsledky různých průzkumů popularity, ale místo toho si o plemenech, která vás něčím oslovila, nastudovat všechny důležité informace. Předejdete tak zbytečným nepříjemnostem.

Psa už jsme si vybrali, co dál?

Jakmile se vaše rodina rozroste o čtyřnohého chlupáčka, budete mu samozřejmě muset pořídit pelíšek, misku, vodítko a obojek apod. Všechny tyto věci (a řadu dalších) můžete nakoupit za velice výhodné ceny například v e-shopu Můj Mazlík.

Nezapomeňte ani na hračky a pamlsky – váš nový nejlepší kamarád to dozajista ocení. Mějte však prosím na paměti, že zdaleka nejdůležitější je pro něj vaše pozornost a láska!autor:
datum vydání:
7. srpna 2016


Diskuze k článku „Jak vybrat psí plemeno do rodiny“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!