Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   •   magazín Příroda.cz   •   monitoring zpráv o koronaviru   •   samolepky na stěnu Pieris.cz   •   převod PDF na GIF animace DraGIF.cz

Pořad Území velkých koček je parádní podívaná na lvy z nového pohledu (PR)

Jaké zvíře se vám vybaví jako první, když se řekne Afrika? Ano, možná jste trochu ovlivnění nadpisem tohoto článku, ale většina lidí si Afriku automaticky spojí se lvy. Lvy jako králi džungle, ale také zranitelnými členy ekosystému, kteří bojují se suchem i nemocemi.

Území velkých koček - klikněte pro zobrazení detailuÚzemí velkých koček

Území velkých koček

Jednou z afrických zemí, s nimiž jsou lvi takřka automaticky spojováni, je Zambie, rodná země Nathana Pilchera, jednoho ze dvou autorů dokumentární série Území velkých koček.

Nathan Pilcher - klikněte pro zobrazení detailuNathan Pilcher V té Pilcher společně se spoluautorkou Samanthou Daviesovou sledují tři smečky těchto úžasných a velkolepých zvířat, která – ač sama silná a na první pohled nepřemožitelná – musejí vzdorovat zákonu džungle, tedy v tomto případě spíše buše.

Nejzranitelnějšími členy smečky bývají mláďata, která občas sama skončí ve spárech ostatních predátorů, jenže třeba nemoci a sucho „kosí“ i dospělé jedince, kteří k těmto událostem bývají značně náchylní.

Samantha Daviesová - klikněte pro zobrazení detailuSamantha Daviesová Území velkých koček je zkrátka možné považovat za šestidílnou „telenovelu“, která si svými zápletkami nezadá se skutečnými seriály z říše lidstva.

Štáb v čele s Pilcherem a Daviesovou se tři měsíce pohyboval po území národního parku South Luangwa v údolí stejnojmenné řeky v Zambii, který patří k civilizací nejméně zasaženým parkům v Africe.

South Luangwa je národním parkem i proto, že se jedná o území s jednou z největších diverzit fauny na celém kontinentu. Například jen ptáků zde žije téměř 400 druhů. Přitom turistů je zde méně než v jiných národních parcích, což je možná dáno i odlehlostí místa.

Území velkých koček - klikněte pro zobrazení detailuÚzemí velkých koček Díky tomu, že zde lvi automaticky nevítězí a útrapy a dobrodružství jednotlivých smeček jsou zde dokumentovány bez příkras, jedná se o jedinečný pohled na tato úžasná zvířata, z nichž ta nejdominantnější a nejodlišnější dokonce od štábu dostala jména.

Pokud vás zajímá, jak se jednotlivé lví smečky v jednom zambijském národním parku poperou s nepřízněmi osudu a syrovostí buše, podívejte se na premiéru prvního dílu, který poběží 2. ledna v 19:00 na kanále Viasat Nature.

www.viasatnature.cz
Debata k článku 'Pořad Území velkých koček je parádní podívaná na lvy z nového pohledu (PR)'

Reklama

Vyhledávání


Chcete nás podpořit?

Přidejte si na své stránky naši ikonu.
Příroda.cz - příroda, ekologie, životní prostředí, život
Návod naleznete zde.

Reklama© 2004 - 2020 PŘÍRODA.cz - registrace ISSN 1801-2787       další odkazy:
 • napište nám
 • vtipy o zvířatech
 • o nás

 • Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
  Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.   RSS kanál serveru www.Příroda.cz

  Naše další projekty:

  Zajímavé odkazy: Sousede.cz - Na Plachtě, Easy sharing PDF, Príma receptář
  Naturway - přírodní cestou

  Chcete zde být také uvedeni? Kontaktujte nás.