Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Vzácné zvíře usmrcené návštěvníky ZOO

autor: Petr Kadlík
Lidé navštěvují ZOO většinou proto, aby si prohlédli zajímavá zvířata a dozvěděli se něco o jejich životě. Slovenské ZOO v Bojnicích navštívil o víkendu ale jiný typ lidí.

Národní zoologická zahrada Bojnice se dá označit jako klenot mezi slovenskými ZOO, je mezi nimi nejstarší a nejnavštěvovanější. ZOO nemá žádnou specializaci, na ploše 20 hektarů najdete zvířata z celého světa. Celý areál se nachází v příjemném prostředí nedaleko od Bojnického zámku a určitě vám toto ZOO doporučím k návštěvě.

Nicméně ani taková ZOO nemá vždy štěstí na návštěvníky. O víkendu jí navštívila trojice "lidí", kterým o pozorování a studium zvířat vůbec nešlo. Místo toho popíjeli alkohol a jak už to při takové činnosti bývá - tako dostali "skvělý nápad".

Začali házet kameny na vzácného jeřába královského (Balearica regulorum gibbericeps).

Čím je zaujal právě tento nádherný pták není zatím nic známo. A aby se mezi popíjením alkoholu a kamenováním ptáka v ZOO nenudili a náležitě ostatním ukázali "co jsou zač", tak to vše podle svědků ještě doprovázeli slovenským nacistickým pozdravem "Na stráž"...

Ochrance ZOO se tato dvě individua i přes upozornění od ostatních návštěvníků bohužel nepodařilo zdržet, vzácný jeřáb královský na následek této nesmyslné akce uhynul. Podle mluvčí ZOO tím vznikla škoda přes 65 tisíc.

autor:
Petr Kadlík
email: petr@priroda.cz
www stránky: http://www.priroda.cz

datum vydání:
2. srpna 2017


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2021 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.