Podívejte se na video divokých koní, které drtí český Internet

autor: Jiří Černý
„Lepší než Kazma!“ I tak by se dalo charakterizovat video nazvané Koně z Exmooru zachraňují české stepi.

Video divokých koní z Milovic má na serveru YouTube již přes 4,3 miliony zhlédnutí, což je velmi slušné. Dokument natočený Jaroslavem Kolčavou dokonce překonal i počin Prostřeno! Odhalení největšího televizního skandálu v Česku od známého baviče Kazmy.

Pravda, bylo k tomu zapotřebí delší doby – Koně z Exmooru jsou totiž na YouTube už od května 2015. I tak jde ale o jasný důkaz toho, že obyvatele ČR tato problematika zajímá.

„Snímek si našel svého diváka. V průměru se na něj podívá dvacet tisíc diváků denně,“ komentoval to Kolčava.

Divocí koně se českou krajinou dříve běžně proháněli, jenže pak byli vyhubeni. K jejich návratu došlo až počátkem roku 2015, kdy do Milovic dorazilo stádo exmoorských pony z Velké Británie.

Toto plemeno samozřejmě nebylo vybráno náhodou. Podle Dalibora Dostála – ředitele ochranářské organizace Česká krajina, která na inkriminovaném projektu spolupracuje s odborníky z mnoha vědeckých institucí – nejlépe odpovídá původním divokým koním střední a západní Evropy.

Stojí za zmínku, že Přírodní rezervaci Milovice se jako první na světě podařilo rozmnožit jak výše zmíněné exmoorské pony, tak i pratury a zubry. Tato (pro Polabí netypická) lokalita tedy určitě stojí za návštěvu. Zdroj: TZ, Foto: Vojtěch Lukášautor:
Jiří Černý

datum vydání:
22. září 2017


Diskuze k článku „Podívejte se na video divokých koní, které drtí český Internet“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2023 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.