Podívejte se na video divokých koní, které drtí český Internet

autor: Jiří Černý
„Lepší než Kazma!“ I tak by se dalo charakterizovat video nazvané Koně z Exmooru zachraňují české stepi.

Video divokých koní z Milovic má na serveru YouTube již přes 4,3 miliony zhlédnutí, což je velmi slušné. Dokument natočený Jaroslavem Kolčavou dokonce překonal i počin Prostřeno! Odhalení největšího televizního skandálu v Česku od známého baviče Kazmy.

Pravda, bylo k tomu zapotřebí delší doby – Koně z Exmooru jsou totiž na YouTube už od května 2015. I tak jde ale o jasný důkaz toho, že obyvatele ČR tato problematika zajímá.

„Snímek si našel svého diváka. V průměru se na něj podívá dvacet tisíc diváků denně,“ komentoval to Kolčava.

Divocí koně se českou krajinou dříve běžně proháněli, jenže pak byli vyhubeni. K jejich návratu došlo až počátkem roku 2015, kdy do Milovic dorazilo stádo exmoorských pony z Velké Británie.

Toto plemeno samozřejmě nebylo vybráno náhodou. Podle Dalibora Dostála – ředitele ochranářské organizace Česká krajina, která na inkriminovaném projektu spolupracuje s odborníky z mnoha vědeckých institucí – nejlépe odpovídá původním divokým koním střední a západní Evropy.

Stojí za zmínku, že Přírodní rezervaci Milovice se jako první na světě podařilo rozmnožit jak výše zmíněné exmoorské pony, tak i pratury a zubry. Tato (pro Polabí netypická) lokalita tedy určitě stojí za návštěvu. Zdroj: TZ, Foto: Vojtěch Lukáštémata článku:
autor:
datum vydání:
22. září 2017


Diskuze k článku „Podívejte se na video divokých koní, které drtí český Internet“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!