Top 10 míst, která v Řecku musíte vidět

autor: agentur Cestolino
Řecko rozhodně není jen pro milovníky odpočinku, opalování, moře a sluníčka. Kromě krásných pláží a azurové vody nabízí i mnoho dalšího. Pokud tak z dovolené v Řecku chcete poznat více, rozhodně si nenechte ujít ta nejzajímavější místa, která Řecko nabízí.


Akropolis

Akropolis v Athénách je nejznámější akropolí na světě. V roce 1987 byla zapsána na Seznam světového dědictví UNESCO. Tato gigantická stavba stojí na skalním pahorku spolu s chrámem Parthenónem. Překrásný pohled na tuto antickou památku se vám dostane z pahorku Likavitos.

Parthenón

Navštívíte-li Akropoli zblízka, rozhodně si nenechte ujít ani antický chrám Parthenón. Vystavěn byl v letech 447 až 438 př. n. l., tehdy jako ukázka bohatství Athén. Vyjadřoval moc, peníze a demokracii.

Soluň

Soluň je druhé největší řecké město, ze kterého roku 896 vyrazili věrozvěsti Cyril a Metoděj do našich končin. I proto byste si dovolenou v Řecku neměli nechat ochudit o soluňské památky. Za vidění stojí Aristotelovo náměstí, Bílá věž, Soluňský přístav, Galeriův oblouk a rotunda, rodný dům Atatürka i kostel Agios Dimitrios.

Korintský průplav

Korintský průplav je dlouhý 6 346 metrů, široký přes 20 metrů a hluboký 8 metrů. Kanál se nachází mezi Korintským a Saronským zálivem na severovýchodě poloostrova Peloponés. Stěny průplavu jsou vysoké neuvěřitelných 90 metrů. Kanál si můžete prohlédnout buď z mostu, nebo při projížďce lodí.

Rhodos

Ostrov Rhodos je obydlen už od doby kamenné. Turistům nabízí nespočet míst, která stojí za podívanou, mezi ně patří například Údolí motýlů, Sedm pramenů, aquapark ve Faliraki, město Rhodos nebo klášter Moni Tsambika.

Most Rio - Antirio

Most Rio – Antirio spojuje poloostrov Peloponés s pevninskou částí. Most měří téměř 3 kilometry. Je postaven tak, aby vydržel zemětřesení o síle až 7,4 stupňů, a to díky 4 sloupům, které jsou zapuštěny 67 metrů pod mořem do písčitého dna.

Olympie

Olympie je místem, kde vznikla tradice Olympijských her konajících se už přes 1 000 let. Na Olympu se vždy zapaluje oheň, který putuje do země pořádající Olympijské hry. Starověké město leží v blízkosti archeologického parku s mnoha antickými památkami.

Kréta

Největším řeckým ostrovem je Kréta. Ostrov je považován za rodné místo boha Dia. Rozhodnete-li se zajet na Krétu, pak si nenechte ujít nejdelší soutěsku Samaria, palmovou pláž Vai, osadu Ierapetra a ostrovní pevnost Spinalonga.

Meteora

Meteora jsou kláštery postavené mezi nebem a zemí. Nachází se na špičkách pískovcových skal. Při pohledu na kláštery jen stěží uvěříte, že za stavbami stojí samo lidstvo. Kláštery Agia Triada a Agios Stefanos dodnes patří mnichům a jeptiškám. Zbylé čtyři kláštery jsou přístupné turistům.

Epidaurus

Epidaurus je významnou řeckou památkou z dob Starověku. Dříve byl komplex místem, kam přijížděli nemocní s touhou uzdravit se, k čemuž jim měl dopomoci bůh léčitel Asklepia. Dnes zde najdete divadlo, stadion, muzeum, Tholos i Asklepiův chrám.autor:
agentur Cestolino

datum vydání:
12. října 2017


Diskuze k článku „Top 10 míst, která v Řecku musíte vidět“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!