Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Připravte vaši zahradu na podzimní sezónu (PR)

autor: Cenovyradar.cz
Každý jistě touží po tom, aby mu exteriér domu dělal neustálou radost. Z toho důvodu je třeba o něj pečovat i v podzimním a zimním období. Na jaře na vás pak nebude čekat tolik práce. Na co se zaměřit a jaké zahradní pomocníky si pořídit?


Usnadněte si to

Práce na zahradě zrovna nepatří k nejoblíbenějším, mnoho lidí se jí rádo vyhne. Pokud jim ovšem dáte do ruky technické vychytávky, zahradním činnostem brzy propadnou. Princip spočívá v nahrazení fyzicky náročných manuálních prací přístroji, jež vám danou činnost velmi usnadní. Navíc ji vykonají mnohem rychleji.

O jakých pomocnících je řeč? Řadíme k nim křovinořezy a elektrické nůžky na živý plot, drtiče větví, sekačky a zahradní traktory, kultivátory, vertikutátory atd. S jejich pomocí bude vaše zahrada vypadat jako ze škatulky.

Zaměřeno na trávník

Je-li pro vás sekání rozměrného pozemku i s benzínovou sekačkou za trest, porozhlédněte se po zahradních traktorech. S nimi bude tato činnost téměř bezpracná. Naopak ji mnozí považují za příjemný relax, kdy není třeba nachodit až několik kilometrů a každou chvíli vysypávat koš. Jak se orientovat v nabídce? Jelikož se nejedná o malou investici, vybírejte pečlivě, aby traktor splňoval všechny vaše požadavky.

Rozhlédněte se kolem sebe

V prvé řadě si propočítejte velikost sečené plochy. Je-li větší než 1500 m2, zahradní traktor se vám jednoznačně vyplatí. Na malém pozemku si vystačíte s jednoválcovým motorem s žací nápravou s jedním nožem v přední části a záběrem 80 cm. Střední cestu představuje stroj s šířkou záběru do 140 cm, který obstarávají 2-3 rotující nože, a silnějším dvouválcovým motorem.

V případě, že se na sečené ploše nacházejí terénní nerovnosti, kopce a stráně, vsaďte na zahradní traktory s pohonem 4×4. U zahrad s větším množstvím okrasných prvků, květinových či zeleninových záhonů, volte modely s malým poloměrem otáčení, protože s nimi lépe vyčleněné plochy obsečete.

Jaký je rozdíl mezi riderem a traktorem?

Rider je zmiňovaný nejmenší traktor, s nímž si vystačíte na malém pozemku. Slouží pouze k sekání.

Oproti tomu zahradní traktor má širší uplatnění, neboť si k němu můžete dokoupit další příslušenství. Získáte tak sněhový pluh, tahač, vertikutátor a mnoho dalšího. Rider je vybaven jednoválcovým motorem o výkonu 9-12 koní, traktor dvouválcovým motorem přesahujícím výkon 24 koní.

Rozhodně si nevybírejte vyšší úroveň traktorů, pokud to velikost a terén vašeho pozemku nevyžadují. Práci si výrazně neusnadníte, naopak se vám provoz traktoru kvůli vyšší spotřebě prodraží. Navíc s riderem se mnohem snadněji manipuluje. Zde se dozvíte více informací o riderech a zahradních traktorech, které se týkají druhu převodovky, počtu nožů, konstrukce, příslušenství a ceny.

autor:
Cenovyradar.cz

datum vydání:
24. října 2019


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.