Připravte vaši zahradu na podzimní sezónu (PR)

autor: Cenovyradar.cz
Každý jistě touží po tom, aby mu exteriér domu dělal neustálou radost. Z toho důvodu je třeba o něj pečovat i v podzimním a zimním období. Na jaře na vás pak nebude čekat tolik práce. Na co se zaměřit a jaké zahradní pomocníky si pořídit?


Usnadněte si to

Práce na zahradě zrovna nepatří k nejoblíbenějším, mnoho lidí se jí rádo vyhne. Pokud jim ovšem dáte do ruky technické vychytávky, zahradním činnostem brzy propadnou. Princip spočívá v nahrazení fyzicky náročných manuálních prací přístroji, jež vám danou činnost velmi usnadní. Navíc ji vykonají mnohem rychleji.

O jakých pomocnících je řeč? Řadíme k nim křovinořezy a elektrické nůžky na živý plot, drtiče větví, sekačky a zahradní traktory, kultivátory, vertikutátory atd. S jejich pomocí bude vaše zahrada vypadat jako ze škatulky.

Zaměřeno na trávník

Je-li pro vás sekání rozměrného pozemku i s benzínovou sekačkou za trest, porozhlédněte se po zahradních traktorech. S nimi bude tato činnost téměř bezpracná. Naopak ji mnozí považují za příjemný relax, kdy není třeba nachodit až několik kilometrů a každou chvíli vysypávat koš. Jak se orientovat v nabídce? Jelikož se nejedná o malou investici, vybírejte pečlivě, aby traktor splňoval všechny vaše požadavky.

Rozhlédněte se kolem sebe

V prvé řadě si propočítejte velikost sečené plochy. Je-li větší než 1500 m2, zahradní traktor se vám jednoznačně vyplatí. Na malém pozemku si vystačíte s jednoválcovým motorem s žací nápravou s jedním nožem v přední části a záběrem 80 cm. Střední cestu představuje stroj s šířkou záběru do 140 cm, který obstarávají 2-3 rotující nože, a silnějším dvouválcovým motorem.

V případě, že se na sečené ploše nacházejí terénní nerovnosti, kopce a stráně, vsaďte na zahradní traktory s pohonem 4×4. U zahrad s větším množstvím okrasných prvků, květinových či zeleninových záhonů, volte modely s malým poloměrem otáčení, protože s nimi lépe vyčleněné plochy obsečete.

Jaký je rozdíl mezi riderem a traktorem?

Rider je zmiňovaný nejmenší traktor, s nímž si vystačíte na malém pozemku. Slouží pouze k sekání.

Oproti tomu zahradní traktor má širší uplatnění, neboť si k němu můžete dokoupit další příslušenství. Získáte tak sněhový pluh, tahač, vertikutátor a mnoho dalšího. Rider je vybaven jednoválcovým motorem o výkonu 9-12 koní, traktor dvouválcovým motorem přesahujícím výkon 24 koní.

Rozhodně si nevybírejte vyšší úroveň traktorů, pokud to velikost a terén vašeho pozemku nevyžadují. Práci si výrazně neusnadníte, naopak se vám provoz traktoru kvůli vyšší spotřebě prodraží. Navíc s riderem se mnohem snadněji manipuluje. Zde se dozvíte více informací o riderech a zahradních traktorech, které se týkají druhu převodovky, počtu nožů, konstrukce, příslušenství a ceny.autor:
Cenovyradar.cz

datum vydání:
24. října 2019


Diskuze k článku „Připravte vaši zahradu na podzimní sezónu (PR)“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!