Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Dřevěné pelety: Ekonomické a ekologické palivo, které se vyplatí (PR)

autor: Optimtop.cz
Zimní sezona právě začala a možná aktuálně řešíte způsob vytápění. Starší kotel už nemusí být funkční a při pohledu na fakturu se vám nejspíše protáčejí panenky. Z toho důvodu je zapotřebí vybrat kotel nový, který bude maximálně efektivní, ekonomický a také šetrný k přírodě.

Ano, ekologický aspekt by měl být u každého z nás na předních pozicích. I z toho důvodu se vyplatí vsadit všechno na dřevěné pelety. Tento typ paliva totiž veškeré požadavky na ekologii plní do puntíku. A nejen to…

Vysoká výhřevnost s minimem odpadu

U každého paliva se vyžaduje především maximální výhřevnost. Jinými slovy, malé množství topiva musí být schopno dát co nejvíce potřebného tepla.

Dřevěné pelety to bez problémů zvládnou. I malá hrst vytvoří při spalování maximální žár a ve výsledku teplo.

A popel z pelet? Je ho tak málo, že s ním budete mít minimální starosti. Navíc poslouží jako skvělé ekologické hnojivo na vaší zahradě.

Čistá práce zaručena

Někteří lidé mají z dřevěných pelet obavy, jelikož se jedná o tuhé palivo. Bojí se především neustálého přikládání a také toho, že si do domácnosti zanesou špínu a prach.

Obavy jsou samozřejmě liché. Dřevěné pelety jsou lisovány přirozeným způsobem bez chemických a jiných neekologických pojiv. I díky tomu se dočkáte čistého topení bez odpadávání kousků a prášení.

Kotle na dřevěné pelety bývají navíc umisťovány v technických místnostech a sklepech, kde nezavazí. Disponují dávkovači pelet. Tím pádem pouze přijdete ke kotli, nasypete do něj pelety a samotné zařízení si pak už bude dlouhodobě toto palivo dávkovat automaticky dle potřeby.

Nakupujte jednoduše online

Dřevěné pelety vám bez problémů přivezou až k vám domů. Stačí si je objednat online u společnosti OPTIMTOP. Ta je rozváží kompletně po celé České republice. Když si objednáte více než jednu paletu, nebudete platit za dopravu.

autor:
Optimtop.cz

datum vydání:
24. listopadu 2019


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.