Dřevěné pelety: Ekonomické a ekologické palivo, které se vyplatí (PR)

autor: Optimtop.cz
Zimní sezona právě začala a možná aktuálně řešíte způsob vytápění. Starší kotel už nemusí být funkční a při pohledu na fakturu se vám nejspíše protáčejí panenky. Z toho důvodu je zapotřebí vybrat kotel nový, který bude maximálně efektivní, ekonomický a také šetrný k přírodě.

Ano, ekologický aspekt by měl být u každého z nás na předních pozicích. I z toho důvodu se vyplatí vsadit všechno na dřevěné pelety. Tento typ paliva totiž veškeré požadavky na ekologii plní do puntíku. A nejen to…

Vysoká výhřevnost s minimem odpadu

U každého paliva se vyžaduje především maximální výhřevnost. Jinými slovy, malé množství topiva musí být schopno dát co nejvíce potřebného tepla.

Dřevěné pelety to bez problémů zvládnou. I malá hrst vytvoří při spalování maximální žár a ve výsledku teplo.

A popel z pelet? Je ho tak málo, že s ním budete mít minimální starosti. Navíc poslouží jako skvělé ekologické hnojivo na vaší zahradě.

Čistá práce zaručena

Někteří lidé mají z dřevěných pelet obavy, jelikož se jedná o tuhé palivo. Bojí se především neustálého přikládání a také toho, že si do domácnosti zanesou špínu a prach.

Obavy jsou samozřejmě liché. Dřevěné pelety jsou lisovány přirozeným způsobem bez chemických a jiných neekologických pojiv. I díky tomu se dočkáte čistého topení bez odpadávání kousků a prášení.

Kotle na dřevěné pelety bývají navíc umisťovány v technických místnostech a sklepech, kde nezavazí. Disponují dávkovači pelet. Tím pádem pouze přijdete ke kotli, nasypete do něj pelety a samotné zařízení si pak už bude dlouhodobě toto palivo dávkovat automaticky dle potřeby.

Nakupujte jednoduše online

Dřevěné pelety vám bez problémů přivezou až k vám domů. Stačí si je objednat online u společnosti OPTIMTOP. Ta je rozváží kompletně po celé České republice. Když si objednáte více než jednu paletu, nebudete platit za dopravu.
autor:
Optimtop.cz

datum vydání:
24. listopadu 2019


Diskuze k článku „Dřevěné pelety: Ekonomické a ekologické palivo, které se vyplatí (PR)“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.