Naše květiny

autor: Daniel Kruml
Kniha Naše květiny z nakladatelství Academia se dá bez nadsázky označit jako epochální dílo.

Autoři: Miloš Deyl - Květoslav Hísek, vydavatelství Academia Praha, cena 295,-Kč

Kniha Naše květiny z nakladatelství Academia se dá bez nadsázky označit jako epochální dílo.

Autor Miloš Deyl vybral a ilustrátor Květoslav Hísek velmi věrně nakreslil zhruba 700 květin, které lze najít na českých, moravských a slezských polích, loukách a stráních a v českých a moravských a slezských lesích. Předmluvou knihu opatřil botanik Václav Větvička, kniha obsahuje latinský a český rejstřík.

Musím podotknout, že epochálnost díla konstatuji jako botanik amatér, kterému bohatě stačí, aby obrázek hledané květiny byl věrný alespoň tak, abych někde na louce nalezený kus identifikoval. Pravda, jako botanikovi amatérovi mi identifikaci ztěžuje fakt, že květiny jsou v knize řazeny podle čeledí a ne kupříkladu podle barvy květů, zato však ještě jednou oceňuji realističnost a věrnost ilustrací, stejně jako stručné a srozumitelné popisy rostlin.

Tuto publikaci můžete zakoupit v Knihkupectví K+T, Krkonošská 196, Vrchlabí. Telefon 499 421 524, e-mail: knihkupectvi@tiscali.cz KNIHA JIŽ NENÍ DOSTUPNÁ
autor:
Daniel Kruml
email: knihkupec@atlas.cz

datum vydání:
30. března 2004


Diskuze k článku „Naše květiny“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!

Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.