Ministr Ambrozek ve čtvrtek zahájí Měsíc biopotravin a spolu s kardinálem Vlkem také provoz solárního systému na Arcibiskupském

autor: Ministerstvo životního prostředí
Ministerstvo životního prostředí srdečně zve na dvě setkání s ministrem Liborem Ambrozkem ve čtvrtek 1. září.

Ministr Ambrozek se v 10:00 zúčastní tiskové konference k oficiálnímu zahájení Září – Měsíce biopotravin 2005, která proběhne v restauraci Country Life (Melantrichova 15, Praha 1). Tiskové konference se spolu s ním zúčastní rovněž ministr zemědělství Petr Zgarba, předseda Svazu ekologických zemědělců PRO-BIO Zdeněk Perlinger a koordinátor akce Tom Václavík.

V 11:30 poté Libor Ambrozek spolu s kardinálem Miloslavem Vlkem, místopředsedou Poslanecké sněmovny Janem Kasalem a ředitelem SFŽP Andrejem Mudrayem zahájí slavnostně provoz nového solárního systému na budově Arcibiskupského gymnázia v Praze (Korunní 586/2, Praha 2). Arcibiskupské gymnázium provozují Školské sestry svatého Františka České provincie. Vybudování solárního systému podpořil Státní fond životního prostředí ČR částkou 4,8 milionu korun. Systém slouží pro ohřev teplé užitkové vody, sestává ze 60 kolektorů o celkové ploše 120 m2 na střeše školy a ve slunečném dni může ohřát až 6000 litrů vody. Projekt je unikátní svým umístěním v památkové zóně centra Prahy a je zároveň největší instalací tohoto typu obnovitelného zdroje v Praze.

Na obě akce srdečně zveme redaktory i fotografy.
autor:
Ministerstvo životního prostředí
email: info@mzp.cz

datum vydání:
30. srpna 2005


Diskuze k článku „Ministr Ambrozek ve čtvrtek zahájí Měsíc biopotravin a spolu s kardinálem Vlkem také provoz solárního systému na Arcibiskupském“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.