Naše projekty:   magazín Bejvávalo.cz   —   Obchod.Bejvávalo.cz   —   originální samolepky na stěnu Pieris.cz   —   efektní sdílení PDF souborů DraGIF.cz

Společnost botaniků (Spolbot) se představuje

autor: RNDr. Jiří Jakl
Představujeme Vám nové uskupení při serveru Příroda.cz. Chceme být uskupením osvětovým, sdružujícím nadšence s přinejmenším prostým zájmem o botaniku.

Také zvažujete členství v některé vědecké a zájmové společnosti či ochranářské organizaci a koncepce těchto uskupení Vám úplně nevyhovuje? Nechcete platit vysoké členské poplatky kvůli doplácení na drahý členský časopis, kterému je těžké porozumět (prostě platit za něco, co nechcete) a zaměření jiných organizací zase nevychází vstříc Vašim botanickým potřebám? Nabízíme Vám alternativu.

Naše cíle

Máme dva hlavní cíle: 1) popularizaci botanické vědy 2) prohloubení spolupráce nadšených botaniků. Popularizovat botanickou vědu chceme zejména prostřednictvím Internetu - publikačními aktivitami (viz aktivity níže). Prohloubení spolupráce nadšených botaniků by měla vyplívat z naší činnosti. Chceme podpořit všechny botanické specializace - tedy jak základní přírodovědný výzkum, tak výzkum aplikovaný (pěstované rostliny). Chceme, aby spolu spolupracovali nejen např. přírodovědci s přírodovědci, ale i přírodovědci se zahradníky či lesníky apod.

Internetová prezentace

Internetovou presentaci Spolbotu naleznete na stránkách botanici.ekostranky.cz

Členské poplatky

Velkou předností členství ve Spolbotu jsou dobrovolné členské poplatky. Za poplatek Vám můžeme zaslat průkazku člena (není však nutné mít průkazku), jinak členství bude uvedeno jen na stránkách společnosti (jméno a město bydliště).

Aktivity

Spolbot bude: 1) vyvíjet publikační aktivity 2) zajišťovat informační servis svým členům 3) pořádat srazy členů za účelem botanizování. Své členy chceme jednak vést k publikacím na serveru Příroda.cz, jednak chceme z naší návštěvní knihy 'Botanopolitan' udělat interaktivní přispěvovací médium upozorňující na zajímavé články, servery, botanické akce, postřehy aj. Vítány jsou vlastní botanické internetové presentace členů, na které budou ostatní členové upozorněni (a budou presentovány i např. na rozcestníku Botanika nikde). Rádi bychom rovněž zajišťovali informační servis zejména o pořádaných botanických akcích - pořádaných Českou botanickou společností, muzei, školami, různými organizacemi apod. Již v současnosti se nám to daří díky aktualitám Botaniky nikde, přesto si myslíme, že v tomto směru jsou ještě velké rezervy. V neposlední řadě chceme uspořádat i vlastní botanická setkání, aby spojení botaniků nebylo jen virtuální, ale i reálné.

Vedení

Vedení Spolbotu se ujali zakládající členové - Mgr. Jirka Jakl (Botanika nikde) a Honza Havránek (Botanikus). Podle toho jak se Spolbot bude rozvíjet, budou moci být voleni i další členové vedení Spolbotu.

Výhody a povinnosti členství

Stanete se členem první botanické (virtuálně - reálné) společnosti pro nejširší veřejnost - stanete se tak vlastně 'oficiálně' botanikem. Vaše povinnosti jsou dobrovolné. Podmínkou vstupu je botanická aktivita - alespoň nějaký botanický článek, provoz botanického serveru, příspěvky do Botanopolitanu...

Závěrem

Pokud máte chuť stát se členem Společnosti botaniků, kontaktujte nás prosím. Je to zadarmo a nemáte co ztratit.

autor:
RNDr. Jiří Jakl
www stránky: http://ebotanika.net

datum vydání:
12. ledna 2006


 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!
Nabízíme Vám také možnost zveřejnění reklamního článku, kterým můžete oslovit tisíce našich čtenářů.


Nákupem na Pieris.cz
podpoříte chod našeho serveru
Další publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozováný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.