ZOO Dvůr Králové láká na zajímavé novinky

autor: Jana Myslivečková
(Praha, 29. 5. 2007) Denní i večerní safari, akci "Ošetřovatelem v zoo na jeden den" a další lákadla, představila na dnešní tiskové konferenci ZOO Dvůr Králové. Hlavním mottem setkání pak bylo: "Je to k nám tak blízko a to co tu uvidíte, nikde jinde nenajdete".

"Z Prahy je to k nám jen 90 minut," řekla v úvodu konference ředitelka ZOO Dvůr Králové RNDr. Dana Holečková a pozvala nejen všechny Pražany k návštěvě králodvorské zoo. "Najdete u nás více než 2400 zvířat ve 400 druzích a poddruzích, přičemž velká část obratlovců pochází z Afriky. Nejvýznamnějšími expozicemi jsou tropické pavilony Ptačí svět a Vodní světy, ostrov lemurů kata, velká průchozí ptačí voliéra, pavilony šelem, primátů, lvů, Africká savana, pralesní žirafy okapi, hrošíků a galerie "Pravěk očima Zdeňka Buriana," vypočítávala ředitelka zajímavosti "své" zahrady.

Velkým lákadlem a specialitou je Africké safari, které je jediné v ČR. Návštěvníci se tu mohou projíždět mezi volně vypuštěnými kopytníky a ptáky patrovými safaribusy. V průběhu projížďky se navíc od řidičů dozví o zvířatech mnoho zajímavého. Projížďka denním safari trvá 15-20 minut a je zahrnuta v ceně vstupného. Ale to zdaleka není všechno, koho zajímá co dělají zvířata v noci, ten si může dopřát opravdovou lahůdku - Večerní safari.

Letošní specialitou je také akce "Ošetřovatelem v zoo na jeden den", kterou ZOO Dvůr Králové nabízí jako vůbec první v ČR. "Můžete si vyzkoušet práci ošetřovatele, poznáte zákulisí zoo a každodenní život exotických zvířat. Prakticky ihned po vyhlášení akce se nám ozvalo několik desítek zájemců. Ukazuje se, že naši návštěvníci mají k zvířatům pozitivní vztah a chtějí je lépe poznat," dodala RNDr. Dana Holečková.

Všechny expozice a služby ZOO Dvůr Králové jsou přístupné bezbariérově (včetně nástupu do Safaribusu), s výjimkou Galerie, která je umístěna v 1. patře letohrádku. Do zoo mohou přijít návštěvníci i se psem, který musí být ovladatelný a po celou dobu na vodítku - psi mohou vstupovat do všech expozic i restaurace s výjimkou průchozí ptačí voliéry a pavilonu Ptačí svět, kde jsou volně létající ptáci.

Rozsáhlý areál zoo (60 hektarů) přístupný návštěvníkům nabízí program pro celodenní pobyt. Ubytování poskytuje hotel Safari přímo v zoo. Po celé zahradě jsou bezplatně k dispozici moderní toalety včetně bezbariérových, občerstvení a celoročně provozovaná Restaurace U Lemura.

V ZOO Dvůr Králové je vše připraveno pro co největší spokojenost zákazníků. Stačí jen přijet.

Reportáže ze života zahrady a jejích obyvatel najdete na webové televizi ZOO Dvůr Králové na adrese www.mojetelevize.cz/zoo.

Jak do zoo: z Prahy (D11), Brna, Ostravy do Hradce Králové, z Hradce Králové směrem na Jaroměř, ve městě sledujte navigaci, parkoviště zoo je přímo u vchodu (pozor na privátní vzdálená parkoviště). Vlakové nádraží je vzdáleno 5 km od ZOO, od 26.5. do 30.9. jezdí od vybraných vlaků MHD přímo až do ZOO, v jiném období využijte linku MHD, která vás doveze do města, odkud je to stejně jako z autobusového nádraží do ZOO asi 15 minut chůze.

www.zoodvurkralove.cz

Pro další informace kontaktujte:
Jana Myslivečková
vedoucí vzdělávání a marketingu
ZOO Dvůr Králové
Mobil: 608 541 138
Telefon: 499 311 299
E-mail: jana.mysliveckova@zoodvurkralove.cz

fotografie: Petr a Lenka Kadlíkoviautor:
datum vydání:
30. května 2007


Diskuze k článku „ZOO Dvůr Králové láká na zajímavé novinky“ 

Líbí se Vám naše články? Sledujte nás na Facebooku nebo pomocí RSS kanálu!