Adresář: ARTCAT - POMOC KOČKÁM

Bystrozraký slepému nevěří aneb Miki vzkazuje …

Miki je náš nový chlupatý pacient. Když mu hrozila slepota, byl odložen. Jako zbytečná nefunkční věc. To jsou dneska lidi, co ?

Ale protože mu jeho osud nešel pod fousky, naštval se.
Rozhodl se, že to nevzdá. Poloslepý a šílený, podvyživený a k smrti vyděšený řval na celou ulici. Jenomže, ono zrovna bylo mrazivo, bylo mu tam ouvej - a tak je tady. A chce se vyléčit, aby mohl hoooodně zlobit !
A že prý tohle někde slyšel, a že prý si to taky myslí. A tak má pro ty, kteří mají volný pelíšek pro budoucí čtyřnohé členy rodiny, takový malý vzkaz. Dá se brát třeba jako novoroční předsevzetí, nebo prostě jen tak …
Miki vzkazuje - jménem vašich budoucích kočičích přátel - prosíme, nevybírejte si nás pouze očima, ačkoliv chápeme, že barva srsti, tvar čumáčku či velikost uší je to první, co vás na nás zaujme. Víme, že někteří máte svoji představu dříve, než nás uvidíte, třeba proto, že hledáte náhradu za kočičího miláčka, který vám odešel do kočičího nebe, a vy se s tím odmítáte smířit. Nebo vám prostě bílá kočka lépe ladí k barvě vlasů než černá, anebo ... - chápeme, že váš výběr záleží jen a jen na vás, a my, opuštěné mňoukající bytosti občas nemáme odpovídající image, zvláště tehdy, kdy jsme se ocitli napospas divnému stvoření, co si hrdě říká Člověk, a které nám tolik ublížilo. Pak se vás marně snažíme zaujmout tou svojí nevinou kočičí duší, která není vidět na první pohled, mňoukáme, že na vás tadyyy, tadyyyyy čekáme … a vy nic!
Prosíme vás tedy, dříve než zaujmete stanovisko jenom na základě toho, jak právě vypadáme, když nás poprvé vidíte, naslouchejte našemu vnitřnímu předení, napojte se třeba jen na několik vteřin na naši kočičí vlnu - staňte se jedním z nás - a buďte bez obav, máme vám co říci, i když máme zrovna třeba natržené ucho, nevábnou srst nebo jizvy na duši. Chcete nám je přece pomoci zahojit, proto jste tady, ne ?
Za to se vám dostane mnohonásobné něžné lásky a radosti, kterou svojí přítomností nezištně rozdáváme.
Prostě nevybírejte si nás očima, ale srdcem...

Chcete pomoci Mikimu k uzdravení ? Chcete zpříjemnit život dalším kočičím pacientům a přispět na jejich léčbu či stravu ?
Udělejte si radost, pořiďte dárek svým blízkým, rozmazlujte se !
Pro vás věcička pro radost – pro ta chlupatá vrnící klubíčka velká pomoc !
Výdaje za veterinární péči převyšují reálné možnosti – přesto za záchranu životů našich svěřenců vytrvale bojujeme, stejně tak jako se snažíme dopřávat jim misky plné dobrůtek ! Tuto problematiku moc dobře zná každý, kdo se rozhodl pomáhat zvířatům … Ne, nechceme abyste pomáhali jen tak, víme, jaká je doba a že málokdo má financí nazbyt ( a ti, co mají, raději prohrávají v casinech, i takový je život ) – proto si dovolujeme nabídnout Vám možnost spojit příjemné s užitečným.

Nyní máme v péči 63 dospělých koček, 6 koťat ve věku 7 měsíců a 10 koťat ve věku 3 měsíců.
Tento stav se samozřejmě neustále mění, a velice nás mrzí, pokud z důvodu plné obsazenosti nemůžeme pomoci dalším. Čekají nás zároveň další operace, kastrace, vakcinace apod., často muselo být ovšem prioritou řešení náhlých stavů přímo ohrožující kočky na životě.
Naším dalším cílem v letošním roce je též vybudování dalších ubytovacích voliér, tedy rozšíření ubytovací části, vybudování dalšího karanténního příjmu, neboť toto je prioritou provozu i existence zařízení našeho typu.
V jakém stylu jsou apartmány pro naše svěřence budovány, můžete shlédnout např.zde:
http://www.felinogrey.estranky.cz/fotoalbum/kocici-domov/2008


Kromě uvedené nabídky výrobků na podporu léčby a péče svěřenců depozita můžete mít samozřejmě dárečky na přání - chcete mít svého miláčka na stěně v rámečku, nebo třeba na oblíbené sklence či hrnku na kávu ? Hledáte vhodný dárek pro kočkomilné známé ? Případně hodláte obdarovat myslivce, rybáře, pejskaře, kovboje, sportovce nebo pro změnu novomanžele ? Fantazii se meze nekladou !
Zakoupením jakéhokoliv předmětu z naší nabídky přispějete na úhradu nezbytné veterinární péče potřebným - celý výtěžek z prodeje je věnován na péči o opuštěné kočky. Jedná se tedy o prodej bez zisku – největší odměnou jsou spokojeně zářící kočičí oči.
Co kus, to originál, rádi zhmotníme i Vaše přání -  nemožné ihned, zázraky na počkání  !

Vybrané dárky zašleme na dobírku nebo předáme osobně.

http://www.eshop-rychle.cz/artcat
Majka Šrámková,
dobrovolník depozita pro opuštěné kočky FELIX GREY o.s.
majasram@seznam.cz


provozovatel: FELIX GREY o.s.
adresa: ČIMELICE
email: artcat@email.cz
internet: http://www.eshop-rychle.cz/artcat

zařazeno v kategorii adresáře: útulkyDalší publikování a šíření obsahu serveru Příroda.cz je bez souhlasu provozovatele zakázáno.
Pokud chcete nějaký obsah převzít tak nás prosím kontaktujte.

© 2004 - 2022 PŘÍRODA.cz
ISSN 1801-2787

Magazín PŘÍRODA.cz je soukromý projekt, provozovaný už od svého začátku v roce 2004 zcela BEZ DOTACÍ či jakékoliv jiné státní podpory.